aşkAyrılık sonrası yaşanan bunalım döneminde, çivi çiviyi söker diyerek kalbinizde hala o varken, başka bir aşk için harekete geçerseniz, hayatınıza girecek olan yeni insana haksızlık etmiş olursunuz. Siz, yeni bir ilişkiye hazır değilken, her şeyiyle size hazır bir insanı kendinize bağladığınızda hem kendinize hem de ona yazık edersiniz. Ayrılığın şoku atlatılmadan, eski sevgili tamamen unutulmadan, kalp önceki sevgiden arınıp yeni bir ilişkiye hazır olmadan başka bir aşka evet demek tamamen yanlıştır.


Siz daha ayrılığın acısını yaşayacaksınız. Ayrıldığınız sevgilinizle zaman zaman konuşmak, buluşmak zorunda kalacaksınız. Onun hatıralarını hayatınızdan silmeniz zaman alacak. Unutmak için uzunca bir vakite ihtiyacınız var. Bu ayrılık sürecini atlatıp, eski sevgilinizi tamamen unutmadan yeni bir ilişkiye evet derseniz, hayatınıza girecek kişi sevdiğiniz değil, yalnızca yara bandınız olur. Sonunda siz ona hiçbir şey hissetmezken, o size aşık olmuş olabilir.
aşk
Bu noktada mantıklı ve sabırlı olun. Aşk, başka bir aşkla küllenmez. Sonunda mutlaka unutacaksınız ve yeni bir aşka hazır olacaksınız. Nasıl olsa onu unutamam, başka kollarda avunayım demek etik bir davranış değildir. İnsan, hayatı boyunca defalarca aşık olabilir. Aşk, yalnızca 3 kere 5 kere yaşanabilecek ender bir duygu değildir. Kalp her defasında aynı tutkuyla bağlanabilir. Yaşanan her aşkın etkisi ve şiddeti aynı olmayabilir. Bu demek değildir ki; gerçek aşk sadece bir defa yaşanır. Kalbinizi yeni aşklar için hazırlayın. Ve yeter ki aşık olmak isteyin. Siz kalbinizi açtığınız sürece nice aşklar gelip oraya yuva yapacaktır.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required