ayrilikTerk etmek de özen ister. Sevgilinizden ayrılmak istiyorsunuz fakat elinizi ateşe sokmaktan da korkuyorsunuz. O halde muhtemelen yan yollara sapacaksınız ve onursuz ayrılık yollarından birine döneceksiniz. Geride bıraktığınız insanın onurunu hiç düşünmeden, geçmişe zerre kadar saygı duymadan bir zamanlar sevdiğiniz insanı cevapsız sorularla ortada koyup gideceksiniz. Pek bunu nasıl yapacaksınız?


Sevgiliden ayrılmanın türlü türlü yolu var elbet de. Bunun en güzel yolu karşılıklı konuşup anlaşmak ve iletişim kurmak. Ona, neden ondan ayrılmak istediğinizi söyleyin. Eğer bittiyse sevginizin bittiğini açık açık ifade edin. Saygınız da bitmiş olabilir. Artık ona değer vermiyor olabilirsiniz. Onunla ortak bir gelecek hayal edemiyorsunuzdur ama bunu ona açıklamak zorundasınız. Ansızın ortadan kaybolarak iyi bir şey yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ama geride kırık bir kalp ve yarım kalan bir şeyler bırakmış olacaksınız. Bunu yapmamak adına konuşmalı, karşılıklı kararlar almalısınız.

Aksi taktirde onursuz bir seçim yapacaksınız. Ayrılmak isteyenlerin tercih ettiği birkaç onursuz taktik:

Bıktırma taktiği

Ayrılığın suçunu karşı tarafa atmak için ellerinden geleni yaparlar. Bıktırma taktiği daha çok erkekler tarafından tercih edilir. Telefona cevap verilmez, olur olmaz konulardan tartışmalar çıkarılır, kıskançlık krizleri yaşanır, stresli bir zemin hazırlanır, kız bıkana kadar üzerine gelinir ve sonuçta kız patladığı zaman kabak da kızın başına patlar. Kız, ayrılık fikrini ortaya atınca, erkek kişisi hemen bunu kullanır ve ayrılığın suçunu kıza yükleyip ortadan kaybolur.

Yakın bir tanıdıkla aldatma

Kız olsun erkek olsun günümüzde insanlar iyice etik dışı davranmaya başladı. Sosyal medya da buna çanak tutmakta. Sevgilinin yakın dostu, kardeşi ya da kuzeniyle çıkmak da yeni moda. En haysiyetsiz terk biçimi olan aldatmada, aldatan taraf kaçar gider. Terk edilen insan da şok içerisinde ne yapacağını bilemez. Aldatma yolu tahmin edeceğiniz üzere en alçak terk etme biçimidir.

Telefonda ayrılma

Bu da yeni trend. Büyük emekler harcanarak yaşanan ilişkiler artık tek telefonla bitiriliyor ve bunda hiçbir sakınca görülmüyor. Telefonla olmasına da gerek yok. Facebook üzerinde atılan bir mesajla ilişki sonlandırılıyor. Doğru mu peki? Elbet de ki hayır.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required