sevgi neden biterAldatma deyince aklımıza hemen erkek milleti geliyor değil mi? Adları çıkmış bir kere. Evet, erkekler aldatır. Ama en az erkekler kadar, kadınlar da aldatıyor. Üstelik, kadın aldatması, erkek aldatmasından çok daha yıkıcı sonuçlar doğuruyor. Erkekler gibi evli ve mutsuz kadınlar da mutluluğu dışarıda arıyor. Yalnız aldatan kadınlar, erkeklerin aksine aşık ve mutluyken değil, mutsuz ve kırgınken ihanete yöneliyor.


Bir kadın neden ihanet eder?

İnanması zor ama kadınlar genellikle eşlerinden intikam almak adına ihanet ediyor. Kendisini aldatan kocasına, aynı duyguları yaşatmak isteyen kadın, eşini aslında aldatmak istemese bile sırf kendisi ihanete uğradığı için ihanete ihanetle cevap veriyor.

Bir diğer kadın ihaneti nedeni; kadının kendine güvenme ihtiyacı. Kocası tarafından saygı görmeyen kadın, bu açlığını başka erkeklerde gideriyor. Her kadın güzel ve çekici olmak ister. Kocası tarafından beğenilmeyen kadınlar, başka bir erkekten ilgi gördüklerinde kolayca o erkeğe yönelebiliyor.

Kadını, ihanete yönelten diğer sebepler:

  • Partneri tarafından ilgi görmeme,
    Fiziksel olarak beğenilmeme,
    Psikolojik şiddet,
    Taktir edilmeme,
    Aşık olmak, sevmek.

Sonuç olarak partnerine ihanet eden her 100 kadından 90’ı ayrılıyor ve tercih ettiği ikinci erkekle birlikte oluyor. Aldatan erkeklerin aksine, aldatan kadınlar aşık oluyor ve yeni aşk uğruna partnerini çok kolay terk edebiliyor.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required