cilt bakımı maskeleri tarifiAhmet Maranki’den cilt bakımı için en yeni kil maskesi tarifi. Zahide ile yetiş hayata isimli tv programına konuk olan Ahmet Maranki, doğal kil ile yapılmış kil maskesi nasıl yapılır tarifleri verdi. Kil maskesinin faydaları öncelikle cildi yeniler. Kil cildi derinlemesine arındırır. Kil yağlı ciltler için de bakım etkisi yaratır. Kil maskesini tavsiye ederiz.


Ahmet Maranki tv programında verdiği tarif işte budur. Kil maskesinin yapılışı ve kil maskesinin faydaları burada anlatılmıştır. Bu bilgiler Zahide ile yetiş hayata isimli tv programının 28.10.2014 tarihli yayınıdır.

Kil maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler:

1,5 yemek kaşığı kil

1 tatlı kaşığı kayısı yağı

Aldığı kadar su

Hazırlanması:

Kil maskesinin yapılışı oldukça kolaydır. Bakanlık tarafından onaylanmış killeri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir kaba 1,5 yemek kaşığı kili koyun.

İçerisine, genel olarak yağlı ciltlerde önerdiğimiz bir ürün olduğu için 1 tatlı kaşığı kayısı yağını güzelce kilin üzerinde gezdirin.

Daha sonra içerisine su ilave etmeye başlayın. Kil doğal bir hammadde olduğu için su koyumunun belirli bir miktar yoktur.

Su ilavesini doğru kıvamı bulana kadar azar azar karıştırarak ekleyin. Hem yağın hemde suyun kilin içine geçmesi gerekir.

Genel olarak 1,5 yemek kaşığı kilin içerisine 5 yemek kaşığı su yeterli olur ancak yinede ezbere yapmayın çünkü kullandığınız kilin karakteri çok önemlidir. Kıvamı hafif sulu bir kek gibi olmalıdır. Yüzünüze sürdüğünüzde akmayacak kadar yoğun ve yüzünüze rahat bir şekilde sürülecek kadar da sulu olmalıdır.

Hazırladığınız maskeyi hemen cildinize uygulamanız gerekmekte. Çünkü durdukça katılaşmaya başlayacağı için sürmesi zorlaşacaktır.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required