bal ile hazırlanan maskelerBal maskeleri çok farklı amaçlar için kullanılıyor. Cilt bakımı konusunda sayısız faydaya sahip balın her amaca göre farklı kullanım şekilleri bulunuyor. Dudak bakımı, nemlendirme, besleme ve aydınlatma gibi faydalarının yanında bal, özellikle son bahar ve kış mevsimi için cilt bakımı malzemeleri içinde önemli bir yer kaplıyor. Şimdi size vereceğimiz ballı maske tariflerinin farklı farklı etkileri var. Cilt tipiniz ve ihtiyacınıza göre kendinize uygun bal maskesi uyarlayabilirsiniz.bal ile hazırlanan maskeler
Dudaklarınız çok kuru, mat ve solgun mu?

Kurumuş dudaklar, kış mevsiminin alışıla gelmiş sorunlarındandır. Gerçek ve doğal çiçek balı dudakları besler. Nemlendirir. Dudakların doğal bir renk almasını sağlar. Kış aylarında dudaklarınızı bal ile nemlendirin. Eşit miktarda bal ve saf zeytinyağı karıştırın. Dudaklarınıza sürün ve en az 10 dakika bekletin. Sakın silmeyin. Ne kadar uzun süre bekletirseniz, balın etkisi o kadar fazla olacaktır.

Cilt tipi yağlı olanlar, hem çok şanslı hem de şanssız!

Yağlı cilt tipi çok geç yaşlanır, genellikle olduğu yaştan genç görünür ancak çok parlar ve sivilcelenir. Yağlı cit tipine sahip kişiler sık sık bu bal maskesini uygulamalıdır. Tarifimiz şu şekilde; Üç kaşık bal, iki kaşık doğal ev tipi yoğurt ve 1 kaşık yulaf ununu karıştırın. Bu karışım peeling tesirine sahip. Siyah noktaları temizler. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici etkisi de bulunmaktadır.

Sadece cilt bakımı için değil, saç bakımı için de bal!

Saçınız kuru ve kırılgansa, bal ve zeytinyağ ile saçınıza kış bakımı yapın. Saf zeytinyağın nemlendirici etkisine balın besleyici etkisi d eklenince ortaya harika bir saç bakım kürü çıkıyor. Ballı saç maskesi, saçlarınızı yeniden yapılandırıyor. Bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı balı karıştırın; saçınıza sürün. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin ve durulayın.

 

Etiket: ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required