Çil lekeleri nasıl geçer, çiller nasıl yok edilir, yüzümüzde oluşan kahverengi lekeler, güneş lekeleri, sivilce izleri, güneşten sonra oluşan çil nasıl geçirilir? Çoğumuzda çil oluşur. Kızıl, beyaz tenli ve buğday tenlilerde daha çok çil olur. Çil olduğunda çilleri yok etmek için doğal formüller kullanabiliriz. Böylece ev yapımı doğal maskelerle çilleri yok edebiliriz. Çiller, piyasada bulunan farklı cilt ürünleriyle tedavi edilebilir,


ancak bazen bu ticari kremler ve losyonlar cildinize zararlı olabilir. Elbette tıbbi tedavi var, ancak çok pahalı. Her neyse , çileden kurtulmanıza yardımcı olabilecek doğal ilaçları görmezden gelme . Onlar kesinlikle herhangi bir maliyet olmadan istenilen sonuçları verecektir.

Ekşi krema da çillerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek çok iyi bir doğal üründür. Laktik asit ekşi krema oldukça yararlı olabilir hassas cilde sahip kişiler için .

Bir miktar avuç içi kremayı alın ve çiller ile etkilenen parçalara uygulayın.
Birkaç dakika kurumasını bekleyin.
Durulamayın, ancak yumuşak bir bezle veya havluyla hafifçe silin.
Şimdi nemlendiriciyi cilde uygulayın.
Kızarıklık veya tahriş hakkında endişelenmeyin.
Bu çareyi en az günde bir kez uygulayın.
Ekşi sut yoksa yoğurt da kullanabilirsiniz.

Bal da çilleri geçirir

Bal inanılmaz bir şey; çilleri bi dereceye kadar soldurmaya yardımcı olması nedeniyle kullanılıyor ve deri pigmentasyonu yani  aydınlatma yapıyor . Cildinizi nemlendirmek için de mükemmel.

Bir kapta bal ve su karışımı karıştırın ve mikrodalga fırınında hafifçe ısıtın. Etkilenen alanlara uygulayın ve birkaç dakika için bir kenara bırakın. Bölgeleri ılık su ile durulayın. Bu prosedürü birkaç hafta boyunca tekrarlayın, sevimli sonuçlar elde edin.

Hint yağı çilleri geçirir

Yatmadan önce, çillerden etkilenen deri üzerine hintyağı uygulayın. Ertesi sabah yumuşak bir bezle silin ve ılık su ile durulayın. Çilleri atana kadar bu tedaviyi her gün devam ettirin. Tatsız ve kokusuz saf, soğuk preslenmiş hint yağı kullanmaya çalışın. Ayrıca lekeleri ve çilleri azaltmak için E vitamini yağını veya zeytinyağını kullanabilirsiniz.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required