Cilt için üzüm çekirdeği yağı inanılmaz faydalı. Tam bir mucize diyebiliriz. Abartmış sayılmayız. Yaşlanma karşıtı doğal bir ürün olan üzüm çekirdeği yağı cilt bakımında pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Üzüm çekirdeği yağı deride çok etkilidir. Gerçek büyü, güzellik büyüsü ve iksiri üzüm çekirdeği yağında diyebiliriz.


Sivilcenin mükemmel tedavisi : üzüm çekirdeği yağı, sivilceleri, küçük yaraları ve lezyonları ve yara izlerini etkili bir şekilde tedavi eder ve iyileştirir.

Kırışıklık önleyici çözüm : üzüm çekirdeği yağı, gözenekleri tıkamadan cildi nazikçe nemlendirir, bu da değerli bir yaşlanma karşıtı tedavi yapar.

Göz altı halkalarını ortadan kaldırır : Üzüm çekirdeği yağı, günde iki kez hafifçe uygulandığında, karanlık, çekici olmayan göz altı çevrelerini hafifletebilir.

Saç Bakımı İçin Üzümü Çekirdeği Yağının Faydaları

Üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağına benzer, tutarlı bir şekilde hafif, yağsız bir yağdır. Kokusuz olduğu için, saç şekillendirmelerinde karıştırma için de mükemmeldir.

Yağlanmayı dengelemek ve sebum üretimini düzenlemek için yardımcı olur.

Derideki katmanları derinlere kadar nemlendirir.

Saç follikülünü ve şaftını güçlendirmeye yardımcı olur

Saç dökülmesini azaltan tıkanmış gözenekleri temizlemeye yardımcı olur

Sağlıklı bir parlaklığı teşvik eder

Yeni saç hücrelerinin gelişimini teşvik eden mikrodolaşımı geliştirmeye yardımcı olur

Saç dökülmesi masajı için idealdir

Saçları kolay taramak için kayma sağlar.

Bu harika yağ saç üzerinde çeşitli şekillerde kullanılabilir.

En basit olanı şampuanlamadan önce saç derinize masaj yapmak ve bir kaç dakika bekletmektir.

Yarım su bardağı yağın bir kapta veya plastik suyun sıcak suyun içine koyulmasıyla, daha sonra kafa derisine uygulanarak ve en az otuz dakika oturarak bırakılarak sıcak yağ tedavisi olarak kullanılabilir.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required