göz altı morluklarını geçiren tariflerGöz altı morlukları aşılmayacak sorun değil. Pek çok kadının ortak sorunu maalesef göz altlarında oluşan şişlikler, koyu renkli halkalar, yorgunluk belirtileri. Evde, kendinize yarım saat ayırmanız, bütün bu sorunları ortadan kaldırıyor ve göz altlarınız hem daha berrak hem de genç görünebiliyor. Kendinize vakit ayırın!


Gözlerinizin altında her zaman morluk oluşuyorsa size Suna Dumankaya formüllerini öneriyoruz. Mor halkalar, koyu renkli göz altları, yorgunluk şişlikleri, şişmiş göz kapakları ve yaşlılık belirtileri için bu doğal maskeleri uygulayabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan bütün sorunlar için, tek çözüm bu maskelerdir.
göz altı morluklarını geçiren tarifler
Göz altı bölgesinin rengini açmak için neler yapabiliriz?

-Yeşil içmek ve süzülmüş yeşil çay poşetlerini göz kapaklarına kapatıp bir süre dinlendirmek faydalıdır.
-Her gün en az 2 litre su içilmelidir.
-Haşlanmış patates ezilerek gözlere maske olarak uygulanabilir.
-Patatesin renk açıcı özelliği vardır ve göz altı morluklarına iyi gelir.
-Yeşil renkli işlenmemiş çay yapraklarını kaynatıp göz maskesi olarak gözlere kapatmak faydalıdır.
-Göz altlarına buz ile kompres yapmak şişlikleri indirir.
-Soğutulmuş salatalık dilimleri gözleri berrak ve dinlenmiş bir görünüme kavuşturur.
-Yeşil yapraklı sebzeler cilde parlaklık ve berraklık verir.
-Rendelenmiş patates suyu göz altı morluklarını geçirir.

Suna Dumankaya, göz altı morluklarını geçiren kürler

-3 çay kaşığı ezilmiş atkestanesi
-1 çay kaşığı bal
-1 çay kaşığı ozon yağı
-1 çay kaşığı at kestanesi yağı

Uygulanışı: Malzemelerin hepsini cam kase içinde karıştırdıktan sonra göz altlarınıza maske olarak uygulayınız. Yarım saat bekletip ılık su ile yıkayınız.

Bir diğer göz altı morluklarının rengini açacak kürümüzün içeriğini domates oluşturuyor. Domates doğal likopen ile cildimize en iyi gelen sebzelerden biridir. Göz altı koyu renkli halkalarını geçiren tarif şu şekilde; Eşit miktarda Limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca Günde 2 kere göz altlarına sürünüz. Zamanla halkaların geçtiğini göreceksiniz.

Şiş gözler, koyu renkli halkalar, yaşlılığa bağlı yorgunluk ve mor renk için özel bir elma kürü tarifi var. Bu tarif de cildinizin rengini açabilir. Önemli olan mümkün mertebe tariflere uyunuz ve tam olarak uygulayınız. Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak göz altı bölgelerinize uygulayın. Bu uygulamanın haftada 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

 

Etiket: , ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required