gunes lekesi maskeleriGüneşlendik iyiydi hoştu ama yazdan bize arta kalan sadece güneşin sefası değil elbet de. Bir de güneş lekesi denen cefa var hayatımızda. Yüzümüzde, yanaklarda, elmacık kemiklerinde ve bıyık bölgesinde sık sık ortaya çıkan güneş lekeleri müdahale edilmezse kendi kendine geçeceğe benzemiyor. Güneş lekelerini yok etmek, cildi tek ton yapmak ve daha berrak bir yüze kavuşmak için haydi hanımlar kolları sıvıyoruz.


gunes lekesi maskeleriGüneş lekelerinden kurtulmak için güneşten koruyucu krem kullanmamız şart. Güneşe çıktığımız süre boyunca yüzümüzde ve ellerimizde güneş koruyucu ürün bulunmazsa, lekeler yeniden oluşuyor. Haftada bir defa, bir yumurta akına, 1 limon kabuğunu rendeliyoruz ve karışımı iyice karıştırıyoruz. Kıvam alan güneş lekesi giderici maskeyi, leke olan bölgelere iyice sürüp yediriyoruz. 20 dk bekletip soyuyoruz ve ılık su ile yüzümüzü yıkıyoruz.

Güneş lekelerini gideren, en bilindik cilt rengi açma yöntemi karbonat yoğurt maskesi. Bu tarifte, bir yemek kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı karbonat koyuyoruz. Karıştırıp güneş lekeleri ve çillerin üzerine sürüyoruz. Yarım saat bekletip, yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. İşte bu kadar.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required