Akne, insanların çoğunun, özellikle de gençlerin karşılaştıkları yaygın güzellik problemlerinden biridir. Fazla yağ ve kirlilikler cilt gözeneklerinde sıkıştıklarında, içinde bakteri gelişir ve sivilceye neden olur. Fazla yağ üretimi hormonal değişiklikler, kirlilik, sağlıksız gıda, stres ve diğerleri tarafından tetiklenebilir. Aşırı yağ üretimi kontrol altına alınırsa, akne giderek azalacaktır. Bu uygun cilt bakımı, basit ev ilaçları ve sağlıklı beslenme ile sağlanabilir.


Sodyum bikarbonat hafif anti-septik özelliklere sahiptir ve mantara ve sivilce neden olan bakterilere karşı savaşmak için harikadır. Akne kaynaklı şişme, kızarıklık ve ağrı azaltan anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Cesur yapısı nedeniyle, yağ, kir, toz, ölü cilt hücreleri vb. Cildi çıkarmak için mükemmel bir eksfoliye edici özellik içerir. Karbonat cilt bakımı için çok uygundur.Cildi yumuşak, pürüzsüz ve ışıltı yapmaya yardım eder.

Karbonat ya da kabartma tozu, Cildi yumuşak, pürüzsüz ve ışıltı yapmak için, su ile karıştırıldığında, cildin pH seviyesini nötralize eden alkaliye dönüşür. Aynı zamanda aşırı yağ ve diğer yabancı maddeleri cilten uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Karbonat ya da fark etmeksizin kabartma tozu kullanmak istiyorsanız şu şekilde akne/sivilce ve cilt lekesi tedavisi uygulayabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı karbonat ya da evde karbonat yoksa aynı oranda kabartma tozu
1 yemek kaşığı normal yoğurt
yarım taze sıkılmış limon suyu
varsa 1 tatlı kaşığı yulaf unu, yoksa mısır unu, mısır unu

Uygulama:

Malzemeleri homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Temiz cildinize göz çevresi ve dudaklar hariç maske olarak uygulayın. 20/30 dakika bekletin ve sonra ılık suyla temizleyin. ARDINDAN, cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulayın.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required