Şems Aslan tarafından verilen, cilt kolojenini sıkılaştıran, kemikleri güçlendiren ve kadınlar için sağlığa çok faydalı güzel bir hurma aromalı sağlık içeceği tarifi. Kemikler için bal kabak çekirdeği sütüyle yaptığımız bir tarif bu. Akşamdan; temizlenmiş 1 çay bardağı tuzsuz ve kabuksuz bal kabağı çekirdeğini klorsuz suyla dolduruyoruz. Sabah çekirdeklerin suyunu süzüyoruz. Çekirdekleri temiz suya koyuyoruz. 2 su bardağı klorsuz suya koymamız gerekiyor. Ve tarifimiz bu noktada başlıyor.Hazırlık aşaması:

2 su bardağı suya koyduğumuz 1 çay bardağı bal kabağı çekirdeğine 2 adet kuru hurma da koyuyoruz ve blendırla eziyoruz ve pürüzsüz hale getiriyoruz. Bu noktada el blendırı çok faydalı. Tüm çekirdekleri ve hurmayı suyla özdeşleştiriyoruz. Ve bal kabağı çekirdeği sütümüz hazırdır. İşte kabak çekirdeği sütü nasıl hazırlanır, diye merak ediyorsunuz tarifi bu şekilde hanımlar.

Elde ettiğimiz bal kabak çekirdeği sütünü tülbentle süzüyoruz. İçine 1 tatlı kaşığı toz tarçın ekliyoruz. Her gün 1 çay bardağı içebiliriz. Son derece faydalıdır.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required