Sandalağacığı yağı akne ve sivilceleri önlemenin çok yararlı bir yoludur. Sandalağacı tozunu zerdeçalla ve safranla karıştırabilirsiniz. Ardından yapıştırmak için biraz su ilave edin ve yüzünüze uygulayın. Sandalağacı faydalarından cilt için yarar sağlayan diğer yol sandal ağacı tozu ve siyah gram tozun bir macunu uygulayarak yapılır; zerdeçal tozu ½ çorba kaşığı ile sandal ağacı tozu 1 çorba kaşığı . Ardından yüzünüze bu macunun bir katını uygulayın ve yaklaşık 20 dakika tutun. Sonuç olarak, sivilceleri önleyebilir ve aynı zamanda cildinizi pürüzsüz hissedebilirsiniz.


Sivilceleri gidermek için başka bir seçenek var : sandal ağacı tozu ve zerdeçal pudra eşit miktarda alıp sütle yumşatın ve yüzünüze yapıştırın . Ardından, üzerine bir parça kamfor tozu ekleyin. Yüzünüzü macunla masaj yapın ve gece boyunca saklayın. Sadece serin bir his vermez aynı zamanda cilt izlerini de temizler.

Eğer isterseniz sivilce tedavisinde bir başka reçete daha uygulayabilirsiniz; sandal ağacı tozu, limon suyu ve zerdeçal tozu bir hamur yapın ve sonra yüzünüze uygulayın. Sonunda, 30 dakika sonra soğuk suyu yıkayın.

Sandal ağacı yağı akne tedavisi için: Sen macun yapabilirsiniz sandal ağacı tozu ve gül suyu ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın. Yağlı ciltli insanlar için, bu macun sivilceleri, sivilceleri tedavi edebilir ve diğerleri için gözeneklerinizi temizler.

Sandal ağacı tozu ile siyah nohut tozunu, gül suyu ya da süt ile ya eşit miktarda karıştırıp, bu macunu bir gece yüzünüzde tutun. Bir hafta boyunca bunu yaparak sonsuza dek akneden kurtulabilirsiniz.

Basitçe, günde 1-2 kez cilt bakımı rutininize bir damla sandal ağacı yağı karıştırabilirsiniz.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required