Tereyağ, çilleri yavaş yavaş silen bir ağartma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda cildinizi yumuşak ve esnek hale getirecektir. Parmak uçları yardımıyla çillerin üzerine tereyağını uygulayın. On dakika boyunca bırakın, sonra ılık suyla durulayın. Çözüm birkaç hafta boyunca tekrarlayın. Ayrıca toz yulaf ezmesi ve ayranla yapıştırabilirsiniz. Çillerden etkilenen parçalara uyguladıktan sonra 30 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın. İstediğiniz sonuçları görene kadar bu özümü yapın. Bir çorba kaşığı ayran ve bir çay kaşığı limon suyu karıştırın. Cildinize uygulayın ve yıkamadan önce 10 dakika bekletin.


Çilleri önlemek için susam

Susam tohumları ve zerdeçal karışımı öngörülemeyen bir sonuç verir ve yavaş yavaş çilleri soldurmaya yardımcı olur ve cildin hafifletilmesini sağlar.

Bir yemek kaşığı susamı öğütünn. Susam tohumları ve bir torba zerdeçal tozu ile birlikte yumuşak bir macun yapmak için biraz su ilave edin. Bu macunu cildinize uygulayın. 15 dakika bekletin, sonra soğuk su ile durulayın. Bu sorunu günde bir kez yapın, sonra yakında büyük farkı bulacaksınız.

Bir soğan alın ve kalın dilimlere kesin. Şimdi dilimleri günde iki kez çillerin üzerine hafifçe ovun. Çilrerin yok olduğunu görene kadar bu çareye devam edin. Bir başka seçenek, kırmızı soğanı rendelemek, öz suyunu çıkartmak ve günde iki defa etkilenen deride uygulamaktır. En iyi sonucu almak için, soğan suyuna bir çay kaşığı sirke ekleyin. Bu çare iki hafta boyunca tekrarlanmalıdır.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required