Merhaba sevgili hanımlar. Size Dukan diyeti zamanlarımı anlatmak istedim. Şu an hala diyetteyim ve vermem gereken 15 kilo var. Toplam 35 kilo verdim. Dukan diyetini 2 senedir yapıyorum. Biliyorum verdiğim kilo, 2 sene baz alındığında az fakat ara ara dukan diyetini astım. Diyetten sıkıldığım dönemler oldu. Kaçamaklarımı saymıyorum bile. Ama sonunda gene doğru yolu buldum ve Dukan Diyeti yapmaya devam ediyorum.Dukan diyeti, başarıya ulaşması garantili bir diyet. Kesinlikle kuralları uygulayanların kilo vermemesi gibi bir şey söz konusu bile olmuyor. Mesela ben. Çok obur olmama rağmen insan gibi diyet yaptığım dönemlerde kuzu kuzu zayıflıyorum. Dukan diyeti kesinlikle zayıflatıyor. Önemli olan sizin zayıflamayı isteyip istemediğiniz.
Zayıflamak istiyor musunuz?

Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, böbrekleriniz ve kalbiniz de sağlıklı ise dukan diyeti yapabilirsiniz. Bol bol tavuk, yumurta, yoğurt ve balık eti tüketmeye hazırlıklı olun. Sebze yemenin serbest olduğu günler çok rahat geçiyor. Önemli olan saf protein günlerinde iradeye hakim olmabilmek. Sabırlı, iradeli ve maharetli olan hiçbir insan Dukan diyetinin elinden kurtulamaz.

Dukan diyeti zor mu?

Bu sizin iradenize bağlı bir şey. Çok sabırsız biriyseniz ve zayıflamayı istemiyorsanız dukan diyeti yapmanız zor tabi. Zayıflama sorununu önce kafanızda çözmeniz gerekiyor. Önce, evet ben zayıflayacağım demeniz gerekiyor. Gerçekten zayıflamak için, gerçekten inanmak gerekiyor. Önce kendinize inanın ve yola emin adımlarla çıkın. İnanın bana, dukan diyetiyle zayıflamak çok kolay. İlk 1 hafta zor. Ama kim dedi zayıflamanın kolay olduğunu?

DUKAN DİYETİ hakkında aklınıza takılan bütün soruları bana sorabilirsiniz. Lütfen korkmayın ve bir yerden başlayın. Ben burdayım. Sevgiler…

Bilge.

 

Etiket: , ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required