pırasa diyetiDiyetlerin genel sıkıntısı kabızlık. Özellikle bol proteinli diyetler ve yeşil yapraklı sebze bulundurmayan mutfaklar kabızlık sorunu çıkarıyor. Şişkinlik, peklik, kabızlık ve ödem gibi şikayetler, hanımların sık sık dile getirdiği müzmin sorunlar diyebiliriz. Bu tip sorunlar için size tavsiyemiz, sofranızda sık sık pırasaya yer verin. Pırasa, her türlü kabızlık ve şişlik sorununa çözüm olabiliyor. Kilo verme diyetleri de pırasa bakımından zengin tutulmalıdır.pırasa diyeti
Sağlıklı bir hayat açısından pırasa tüketmek pek çok şeye iyi gelir. Örneğin, çoğumuz bilmez fakat pırasa, yüksek tansiyon hastalığına iyi gelmektedir. Yüksek olan tansiyonun düşürülmesinde faydalıdır. Yüksek oranda antioksidan özelliği bulunan pırasa hastalıklara karşı koruyucu ve pek çok hastalıkta da iyileştirici özelliğe sahiptir.

Lifli yapısı, posa değerinin yüksek olması ve tok tutucu özelliği ile diyetlerde vazgeçilmez bir yiyecektir. Salatalar, çeşitli omletler, kavurma ve yumurta ile pişirilme seçenekleri ile pek çok farklı biçimde tüketilebilir. Çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi, her türlü yemeğe soğan ile kavurup koyabilirsiniz. Ayrıca haşladığınız pırasayı robotton geçirerek lezzetli pırasa çorbaları da elde edebilirsiniz. Haşlama et ve tavuk yemeklerinde de yine bol bol pırasaya yer verebilirsiniz. Böylece pırasanın her türlü faydasından yararlanabilirsiniz.

 

Etiket: ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required