yumurta zayıflatıyor_320x240Daha hızlı zayıflamak, yağları yakmak, göbek yağlarını eritmek ve uzun süre acıkmamak için her gün 1 tane yumurta yiyin. Yumurta yemek zayıflatıyor. Yumurta yiyenler zayıflıyor. Yapılan bilimsel diyet araştırmaları, yumurtanın zayıflattığını kesin bir şekilde kanıtlıyor. Diyet yaparken diyetine yumurta yemeyi ekleyenlerin daha kolay zayıfladığı biliniyor.


Uzun saatler boyunca tok kalmak, daha geç acıkmak ve yağ yakım hızını yükseltmek için her gün 1 yumurta yemeyi ihmal etmeyin.

Protein diyetlerinin sultanı, diyet diyince akla ilk gelen yiyecek olan yumurta, en değerli protein kaynağıdır. İçeriğindeki protein nedeniyle, kasları korurken yağların yakılmasını desteklemektedir. Göbek ve karın yağlarının yanmasına önemli ölçüde yardım etmektedir. Böylece yumurta yemek, bölgesel zayıflamayı da desteklemektedir.

Sabah kahvaltısında yumurta yiyen kişiler, yumurta yemeyen kişilere oranla daha az acıkır ve gün içinde tatlı krizleri yaşamamaktadır. Yalnızca sabah kahvaltısında yemek zorunda değilsiniz elbet de. Yumurtayı günün her saatinde ya da ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Salata, haşlama, menemen, omlet ve daha pek çok yaratıcı şekilde yiyebilirsiniz.

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken şey şudur; çok yağlı, margarinli ve sucuklu yumurta yemek zayıflatmaz. Yumurtanın zayıflatmasını, yumurta yiyerek zayıflamak istiyorsanız yumurtayı yağsız pişirmeli ve sarısını çok pişirmemelisiniz. Çok pişmiş yumurtada besin değeri açısından azalma görülmektedir. Kayısı kıvamı dediğimiz, yumurtanın sarısını çok pişirmeden haşlama yöntemi en sağlıklı tüketme biçimidir.

Ton balıklı salata, çılbır, menemen, kıymalı yumurta, ıspanaklı yumurta, yumurta salatası, sebzeli omlet, peynirli yumurta gibi sayısız seçeneğiniz var.

Bilge Ç.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required