utancag erkeklerUtangacım, alışkın değilim, huyum böyle, sevdiğini söyleyemeyenlerdenim, severim ama söyleyemem, söylememi bekleme, sen anla…Bu cümleler size de tanıdık mı? Sevdiğiniz adam, bir türlü sizi sevdiğini söylemiyorsa, siz ona onu sevdiğinizi söylerken, o duvar gibi durup tepki bile vermiyorsa, üzgünüz ama sevilmiyorsunuz. Bunu kabullenmek bir hayli zor. Siz severken, onun sizi sevmiyor oluşunu hemen kabul edemezsiniz. Ama kabul etmek zorundasınız. “Seni seviyorum” cümlesini kurmayan erkekler, bu güzel cümleyi sevmedikleri için kuramıyor. Sevilmediğinizi kabul etmeniz ve bu gidişe dur demeniz gerekiyor.


Erkek arkadaşım beni seviyor biliyorum ama söyleyemiyor. Utangaç da biraz…

Bu doğru değil. Seven insan, kadın ya da erkek fark etmeksizin sevdiğini bir şekilde ifade etme gereği duyar. Sevgi, paylaştıkça anlam kazanan bir duygudur. Eğer size, hala sevdiğini söylemediyse ve siz de sevmediğini hissediyorsanız zorlamayın. Bir noktaya kadar susması normal ancak siz sevdiğinizi söyledikçe ısrarla sessiz kalıyorsa üzgünüz ama sevilmiyorsunuz. Bunun utangaçlıkla bir ilgisi yok. Konu tamamen olmayan duygularla ilgili.

Sevdiğinizi söyleyemediğini, karakterinin bu olduğunu ve aslında güzel şeyler hissettiğini söylüyorsa zaman kazanıyor olabilir. Hem sizi kaybetmek istemiyordur hem de sevmiyordur. Kimi erkekler, kendilerine güvenmek için, güven tazelemek ve egolarını beslemek için çevrelerinde her zaman kadınların olmasına ihtiyaç duyar. Kullanıldığınızı hissediyorsanız muhtemelen doğru düşünüyorsunuz. Uzaklaşın.

Sevgi ve aşk; hem sözcüklerle ifade edilmeli hem de hareketlerle hissettirilmelidir.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required