118630_0-copyBakımlı kadın demek ne demektir? Nasıl bakımlı kadın oluruz? Kadının bakımlısı nasıl olmalı? Bakım ne demektir? Kadınlar için çok önemli bir konu daha. Bir kadının bakımlı olması beğenilmesi açısından çok önemli. Beğenilmek istiyorsanız siz de bakımlı olmalısınız. Bakım, çekiciliğin ilk kuralı. Kendinize hem sağlık bakımından hem de fiziksel anlamda baktığınız takdirde daha çok tercih edileceksiniz. Çekici kadın olmanın ilk basamağı bakımlı kadın olmaktır.Adım adım bakımlı kadın olmanın yolları

1-Saçlarınız ışıl ışıl olmalı

Asla kirli, yağlı, boyası akmış, çokça beyazları olan ve bakımsız görünen saçlarla dışarı çıkmayın. Saçlarınız her zaman tertemiz olmalıdır. Boyası akmış saçlarınızın dip boyasını ihmal etmeyin. Modaya ve yaşınıza uygun saç kesim modellerini tercih edin. Uzun saç yakışıyorsa asla kısa saç kullanmayın. Uzun, bakımlı ve parlak saçlar her zaman dikkat çeker. Saçlarınız hep güzel kokmalıdır.

2-Tırnaklarınız çok önemli

Yenmiş, ojesi çıkmış, şeytan tırnağı gelmiş ve kirli tırnaklar sizi itici bir kadın yapacak. Ojeniz bozulduysa silmelisiniz. Tırnaklarınızı yiyorsanız bu alışkanlıktan vazgeçin. Yenmiş tırnaklar kadınsı değildir. Manikür ve pedikür çok önemli. Aynı özeni ayak tırnaklarınıza da gösterin. Ayak tırnaklarında mantar sorunu varsa bu sorundan kurtulmak çok kolay. Dermotolog eşliğinde mantar tedavisi olarak sağlıklı ayak tırnaklarına kavuşabilirsiniz. Bu süre içinde de oje kullanmak ayak tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesini sağlayabilir.

3-Kaş yapınız ve kaş şekliniz nasıl?

Kaşlar kadınlar için tıpkı bir ayna gibi yaşı ele verebilir. Yaşınızdan büyük, çok ince, çok kavisli kaşlardan kaçının.Gelen kaş tüylerini düzenli olarak alın. Varsa ve geliyorsa bıyık bölgesi tüylerinden de arının. Kaştasarımı yaptırarak size en uygun kaş şeklini bulabilirsiniz. Kuaförler kaş tasarımı yapmaktadır.Çok kalın, alınmamış ve kesilmemiş kaşlar sizi bakımsız bir kadın olarak yansıtmaktadır.

4-Makyaj yapmak gerekiyor

Aşırı ve yoğun makyajdan söz etmiyoruz. Doğal makyaj yöntemleriyle her zaman doğal güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz. Güzelce temizlenmiş, kir ve siyah noktalardan arındırılmış, uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmiş bir cilt makyaja hazırdır. Cilt tipinize uygun kozmetik ürünler kullanın ve bakımlı her kadın gibi siz de makyaj yapmayı öğrenin. Sezonun modası renkler ve makyaj trendlerini takip edin. Makyajda renk uyumu önemli. Dudaklarınız çok inceyse kırmızı ruj tavsiye etmiyoruz.Dudak kalemi ile hafif bir çerçeve yapmak dudaklarınızı daha kalın gösterecektir.

5-Dudaklarınız dikkat çekmeli

Dudaklarınız kurumuş olmamalı. Her zaman dudak peelingi yapmalısınız. Dudaklarınızı ıslak bir havlu ile silerseniz ölü deriden arındırmış olursunuz. Bunu her sabah yineleyin. Kuru ve çatlak dudaklar sizi hasta ve yorgun gösterir. Dudak yapınıza ve teninize uygun rujlar kullanın. Solgun dudaklarınız varsa mutlaka ruj kullanın. Dudaklarınız her zaman nemli, bakımlı ve parlak görünmelidir.

6-Ağız ve diş sağlığına dikkat

Kötü nefes kokusu, çürük ve sararmış dişler, mor ve yer yer eksik diş yapısı, diş eti iltihapı, bozulmuş ağız kaplamaları..Bundan daha kötü ne olabilir ki? Ağız ve diş sağlığına çok dikkat etmelisiniz. Kötü nefes kokusunun en önemli sebebi çürük dişler ve dişeti hastalıkları. Bu durumu anlamak için diş hekimi kontrolünden geçmelisiniz. Dişleriniz beyaz ve tam olmalı. Her gün bol bol su tüketin. Diş fırçanızı yanınızdan eksik etmeyin.

7-Modaya uyun

Yaşınızdan büyük, abartılı, basit ve sıradan kıyafetler tercih etmeyin. Yarasa kol bluzlar, leopar desenler, çok bol kıyafetler ve abartılı renkler sizi yaşlı gösterir. Bunun yerine daha modern ve kaliteli kıyafetler giymeye yönelin. Sezonun modası kıyafet modellerine sık sık göz atın. Vücut yapınıza uygun modeller seçin.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required