kilolu ve mutlu kadınlarVücudunuz ve kilolarınızla barışık mısınız? Yoksa yıllardır sürdürdüğünüz amansız mücadele bir türlü bitmiyor mu? Kadınlardaki diyet takıntısı bilinen bir gerçek. Ama şimdi bu takıntının sebebi de ortaya çıktı. Zayıfladığında daha güzel bir vücuda sahip olacağını ve diğer insanlar tarafından daha çok beğenileceğini düşünen kadınlar aslında sevgi açlığı çekiyor. Sevgi ve mutluluk arayışı, kadında kendine yönelme ve sürekli kusur arama olarak dışa vuruluyor.


Bu haber Talin Üniversitesi’nden geldi.

kilolu ve mutlu kadınlarYapılan bu bilimsel araştırmaya, 20-45 yaş aralığında 250 kadın katıldı. Bu kadınlara şu an bir ilişki içerisinde bulunup bulunmadıkları, mutlu olup olmadıkları ve hayattan beklentileri soruldu. Sorulan sorular içerisinde şu an kaç kilo oldukları, ideal kilolarının kaç olduğu ve kilolarından memnun olup olmadıkları da vardı.

Elde edilen veriler ışığında; araştırmaya katılan kadınlardan ilişkilerinde mutlu olanların “kilolarıyla barışık” olduğu ortaya çıktı. Partneriyle uyumlu ve mutlu olan kadınların, bedenlerine ve kilolarına odaklanmak yerine hayatı olduğu gibi ve sorunsuz yaşadıkları belirlendi.

Öte yandan, ilişkilerinde mutsuz olan kadınların, dış görünüşlerini değiştirme ve kilo verme konusunda birlikte oldukları erkeklerin baskısını her daim hissettikleri ortaya çıktı.

Zayıf ya da kilolu, kadınların kilolarını takıntı haline dönüştürmelerinin altında yatan nedenin, hayatlarında olan erkekle yakından ilişkili olduğu ifade edildi.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required