Uzun zaman önce sarımsaklı saç maskesi kullanıyordum. Bu sefer tekrar yapmaya başladım çünkü ciddi saç dökülmesi ile karşı karşıya kaldım. Sarımsaklı saç maskesini 40 dakikadan daha uzun süre saçımda tutuyorum. Bundan sonra organik şampuanla saçları yıkayıp ve her zamanki gibi kremi uyguluyorum. Bu sarımsak maskesinin etkisi, normal kullanımdan sonra bir ay içinde görünür hale gelir ve saç dökülmesi için mükemmel bir çözümdür.


Sarımsak maskesi benim en sevdiğim maskelerden biri. Saçları parlak ve yumuşak yapar. Saçlardaki sarımsak kokusundan endişe ediyorsanız – karışıma birkaç damla güzel kokulu uçucu yağ ekleyin ve hiç rahatsız olmayın. Bana gelince, sarımsak maskesini saçlarıma düzenli olarak uyguluyorum – ve şimdiden olumlu değişiklikleri fark ettim!

Saç maskesi yapmak için 3 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı çiğ bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı kullanıyorum. Tüm bileşenleri bir blendır ile karıştırıyorum, böylece saçların üzerinde kümeler kalmayacaktır. İnanmayacaksın ama işe yaradı! 2 ay içinde haftada bir kez maskeyi uyguluyorum ve sonuçtan çok memnunum.

Biralı sarımsaklı saç bakım maskesi tarifi

Neye ihtiyacın var:

  • Sarımsak suyu – 1 çorba kaşığı
  • 1 yumurta sarısı
  • Bir fincan bira
  • Hint yağı – 1 çorba kaşığı

Nasıl kullanılır:

  1. Sarımsak suyunu daha önce anlatıldığı gibi özüm getirin.
  2. 50 ml’lik birayı alın (her türden) ve tüm bileşenlerle karıştırın.
  3. Karışım çok akıcıysa, kafa derisine ovmak için pamuklu bir top kullanın.
  4. Maskeyi 30 dakika açık bırakın.
  5. Herhangi bir organik şampuanla yıkayın. Bırakalım saçlarınızı doğal olarak kurutun.

Bira temel maddeler içerir – malt ve şerbetçiotu-.

Bunlar, saç uçlarını güçlendirecek proteinle doludur. Biranın proteinleri saç kesimcikleriyle bağlanır, yüzeyi pürüzsüzleştirir ve saçları daha parlak yapar. Biradaki alkol, hacim kazandırır, B-kompleks vitaminler ve doğal şekerler kafa derisini besler. Bira faydalarına rağmen, bu maskenin uygulanması çok sık değildir. Saç kuruluğuna neden olabilir.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required