Saç boyama, renk açma, silme ve ısıl işlemler sonunda yanar. Matlaşır. Kırılır ve sağlıksız görünür. Mat saçlar sert olur. Tarama ve fırçalama işlemleri zorlaşır. Saçınızın daha parlak, yumuşak ve sağlıklı olması için önce beslenmenize dikkat etmelisiniz. Yumurta, çiğ badem, fıstık, yeşil çay, somon balığı, yeşil yapraklılar ve bol su tüketmek saçı uzatır, besler ve parlatır.Saçınız yandıysa tek çözüm kestirmektir. Kestirmeden saçı kurtarmanın yolu yoktur. Yanıp esneyen, mısır püskülü gibi olup tel tel dökülen saçların çözümü yoktur. Kestirip atmak dışında maalesef çözümü bulunmamaktadır. Çünkü saç artık ölüdür. Kuru ve yıpranmıştır.

Kestirecek kadar kötü derecede değilse saçınız, zamanla onu düzeltebilirsiniz. Saçınızı ılık suyla yıkayın. Saçınızı daima doğal olarak kurutun. Fön ve düzleştirme işlemlerinden vazgeçin. Saçınızı hırpalamadan tarayın. Doğal yağlar; badem, çay ağacı, çam terebentin, jojoba, fındık ve zeytin yağlarıyla saç bakım maskeleri uygulayın.

Saç maskesi tarifi

Yukardaki yağları kısık ateşte ılıtın. Ilık yağları saçınıza komple sürün. Saç bonesi takıp 2 saat bekletin. Ilık suyla yıkayın.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required