ahmet marankiİşte beyin geliştirici düşünme hızlandırıcı çorba tarifi. Bu çorbanın içinde neler var? 2 yaşına kadar olan çocuklar için kozmik bir sebze çorbası tarifidir. Beyin çalıştırıcı sebze çorbasında neler var? Kırmızı pancar saplı kısmından, yeşil soğan, saplarıyla kök kereviz, yeşil biber, lahana yaprakları, ıspanak, pırasa, karnabahar, saplarıyla maydanoz, kurt ağızı mantarı, kanlıca mantarı, haşlanmış beyaz fasulye, dövülmüş mısır, bulgur, havuç, kırmızı turp.


Beyin çalıştırıcı çorba yapılışı

Tüm sebzeler saplarıyla kullanılır. Göz kararı az az kullanılır. Tarifin ölçüsü size bağlıdır. Kullanılacak malzemeler bunlardır. Bütün malzemeler karıştırılır.İçerisine istenirse zerdeçal, zencefil ve kimyon da koyulur. Sızma zeytinyağ kullanılmalıdır.

İçerisine alkali su da eklenir. Hepsi 5 dakika pişirilir. Pişen beyin geliştirici çorba soğuk olarak içilmelidir. Blendırdan geçirilip püre yapılmalıdır. Robattan da geçirebilirsiniz. Sizler de bu yemeği yiyebilirsiniz. Bu yemeğin yaşı yoktur. 6 aylık ve 6 aydan büyük çocuklar da bu yemeği yiyebilir.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required