Şems Aslan güzellik uzmanı ve 360 tv ekranlarında güzellik sırları vermeye devam ediyor. Şems Aslan’ın bu tarifi de yine doğal bir gençlik iksiri. Geç yaşlanmak, daha genç görünmek, olduğundan 10 yaş genç ve daha bakımlı görünmek için uygulanan bir cilt bakımı maskesi. Saraylardan çıkmış bu güzellik sütü tarifinde neler var? Bazı tohumlar kullanıyoruz. Anason, dereotu, çörek otu. bunlar tohum olarak kullanılacak. Güzellik sütünün tarifi şu şekilde;Tahta bir havan kullanmalıyız. Bu tohumları havanda döveceğiz. Saydığımız güzellik sütünde neler vardı? Dereotu tohumu, anason tohumu, çörek otu.

Tahta havan içine bir çay kaşığı dereotu tohumu, bir çay kaşığı anason tohumu, bir çay kaşığı çörek otu koyun, 2 diş de soyulmuş sarımsak ekleyin ve iyice ezin. Tohumların yağı çıkana dek ezmeye devam edin. Unutmayın bu tarif yaşlanmayı geciktiriyor. Mutlaka tarife uyun. Her seferinde tarifi yeniden uygulayın.

Sıcak keçi sütü içine ezdiğimiz tohumları ve sarımsağı ekliyoruz ve 5 dakika bekleyerek süzüp içiyoruz. Bize 1 su bardağı taze ve doğal keçi sütü gerekiyor. Şems aslan bu işlemi şöyle yapıyor; bakır tavaya tuz serpiyor ve keçi sütünü bakır tavada ısıtıyor. Bakır tavada ısınan süt daha faydalıymış. Bu da detay ve püf noktası.

Her seferinde yeniden taze olarak yapın ve için.

Sağlıklı ve güzel günlere..

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required