araögün secenekleriSonbahar depresyonunun belirtileri, nedenleri ve çözümü. Sonbahar depresyonuna girdiğinizi mi düşünüyorsunuz? Sonbahar depresyonunun belirtilerine göz atalım önce. Çabuk yorulma, yataktan kalkmayı istememe, ne kadar uyunursa uyunsun yataktan yorgun kalkma, gün içinde uykusuzluk çekmek, yorgun, mutsuz, hevessiz hissetmek, aşırı iştah artışı, şekerli yiyeceklere yönelmek, karbonhidrat açlığı çekmek başlıca son bahar depresyonu işaretleri. En çok eylül-ekim ortası arasında görülen bu belirtiler sizde de varsa depresyondan söz edebiliriz.


Karamsarlık, sabah olunca uyanmayı istememek, hayata dair ilginin azalması, olumsuz düşünmek, kafa karışıklığı, çabuk sinirlenme gibi durumlar sonbahar depresyonuna işaret eder.

Beslenmenize dikkat edin, depresyonu aşın.

Sonbahar depresyonuna karşı bir öneri:

Yatmadan önce, bir su bardağı taze sıkılmış limon suyunu, 4 ince dilim taze zencefili, 4 ince dilim taze elmayı ve 4 çorba kaşığı balı, 4 bardak suyun içine koyun. Sabah üzerine taze nane yaprakları serpiştirip gün içinde tüketin. Bu karışım ferahlık verecek. Mutlu ve dinamik hissedeceksiniz.

Ispanak, karalahana, brokoli, pazı, brüksellahanası, turp, şalgam, pancar, kereviz, domates, havuç, limon, kuşburnu, elma, kivi, portakal, mandalina gibi koyu yeşil, sarı, turuncu, kırmızı, mor renkte sebze ve meyveleri bolca tüketin.

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required