ayrılık acısıAşık mı değil mi? Aklınız mı karışık? Acaba sizi gerçekten seviyor mu? Bir insanın sizi gerçekten sevip sevmediğini tam olarak anlamanız pek de kolay değildir. Birkaç söze bakarak evet beni seviyor diyemezsiniz. Ya da sizinle ilgilenmiyor diye sizi sevmediğini düşünemezsiniz. Sevgi dili her insanda farklıdır. Herkes sevgisini ifade etmekte rahat davranmaz. Aşık insanlar, aşık oldukları kişiye aşklarını bazı özel davranışlarla çok kolay belli edebilir. Peki bunu nasıl anlarız?

Aşkın dili keskin olur. Aşık insan aşkını saklamakta pek başarılı değildir. Bir bakış, kaçamak atılan bir gülüş, heyecanlı hareketler, onu görünce elin ayağın boşalması, kal gelmesi, onun için fedakarlık yapmak, o mutlu olsun diye kendini zor duruma sokmak, onun her dediğine evet demek, hiçbir kusurunu görmemek, gözü kör bir halde onu dünyanın merkezine koymak, sesini duyunca mutlu olmak, onu özlediğinde ise çok mutsuz olmak, iştahsızlık, iç sıkıntısı, hiçbir şeyden zevk alamamak, onunla olunca ise dünyanın en mutlu insanı gibi hissetmek, onunlayken sürekli anlamsız ve sebepsiz yere gülümsemek, ondan sürekli haber almayı istemek, onu çok önemsemek, ona çok değer vermek, onun her sözüne değer vermek aşkın en bariz işaretleri.

Aşık insanı anlamak için, sözleriyle davranışlarının uyumuna bakmalısınız. Sözlerinin içi doluysa, sözleri ve davranışları uyumluysa, verdiği sözleri tutuyor, sizi önemsiyor ve isteklerinizi yerine getiriyorsa o insan size aşık diyebiliriz.

Peki siz aşık mısınız?

Duygularınızdan emin değil misiniz? Ona karşı tam olarak ne hissettiğinizi bilmiyor musunuz? İştahsız, o yokken mutsuz, kalabalıklarda yalnız, onunlayken çok mutlu, ve her zaman özlem içindeyseniz aşıksınız. Aşık insanlar, ortalama 3 sene bu hastalıklı duygu ile cebelleşir. Uzmanlara göre, aşk bir hastalıktır. Bu hastalığın da her hastalık gibi tedavisi mümkündür. Yeter ki siz önce hastalığı kabul edin.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -