ask acisiAyrılık acısı geldi çattı. Aşk ve ayrılık aynı yolda yan yana aslında. Her aşk bittiğinde yerini maalesef acı dolu bir ayrılığa teslim ediyor. Acısız, dertsiz, şipşak bir ayrılık mümkün değil. Eğer ona aşıksanız, onu seviyorsanız ve hele de severek ayrılanlardan biriyseniz eyvah! Onu unutmak için elinizden geleni yapmalısınız. Onu unutamayacağınızı düşünmeyin. Aşk acısını dindirmek ve ayrılığı kolay atlatmak için uzmanlar pek çok faydalı çözüm yolu öneriyor. Psikologlara göre aşk acısı diye bir şey yok. Beynimiz bize yalan söylüyor.

Arkadaşlarınızdan, ailenizden ve özellikle kardeşlerinizden soyutlanmayın. Kendinizi ailenize daha yakınlaştırın. Dostlarınızı giden sevgiliniz yüzünden kırmayın. Kimseyi, bu ayrılıktan dolayı suçlamayın. Ayrılığı kabul edin. Tamamen bittiğine inanın. Şimdi karşınızda yepyeni bir sabah ve huzurlu günler var. Umutsuzluğa kapılarak, odalara kapanarak, sürekli ağlayarak onu unutamazsınız. Onu unutmak istiyorsanız ki umarız onu unutmak istiyorsunuzdur; o halde unutmak için bunları yapın..

Onun size hediye ettiği her şeyi yok edin. Onunla gittiğiniz her yere, nereye gidiyorsanız bir süre kesinlikle gitmeyin. Onun sevdiği kıyafetleri çöpe atın. Onu hatırlatacak, gözünüzün önünde ne varsa ortadan kaldırın. Böylece sık sık aklınıza gelmeyecek. Onun sevdiği şarkıları, beğendiği yemekleri, gittiği mekanları iyi bilirsiniz. Bir süre daha farklı yerlere gidin.
aşk acısı
Ayrıldınız. Bitti. O artık eski sevgili. Eskiyen her şey gibi, onun da zamanı doldu ve yeri çöp. Arkadaş kalmak gibi bir yanlışa düşmeyin. Durup durup dost kalalım, dertleşelim, görüşelim gibi sohbetlere girişmeyin. Eski sevgiliden dost olmaz. Eski aşk ile arkadaş olunmaz. Aşk acısı yaşatan biri, arkadaş olarak size bir fayda sağlamaz. Onunla görüşmeyin. Onu unutmak istiyorsanız, aşk acısını dindirmek amacındaysanız onu tamamen hayatınızdan çıkarmanız şarttır.

İlginizi Çekebilir:  Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları

Kendinizi sevin. Bol bol yürüyüşler yapın. Sağlıklı beslenin. Aç kalmayın. Her gün bitter çikolata desteği alın. Arkadaşlarınızla kalabalık mekanlarda eğlenin. Dış dünyaya açılın ve evinizden uzaklaşın. Sürekli kapalı mekanlarda, aşk ve ayrılık şarkıları dinleyerek üzülmek yerine temiz havada neşeli hareketli müzikler dinleyin. Komedi filmleri seyredin. Aşk ve ayrılık filmlerinden uzak durun. Romantik komedi filmlerini ise en az yeni bir sevgili bulana kadar asla seyretmeyin.

Zaman içinde, yeni bir sevgili bulacağınızı biliyorsunuz. Yeni aşklar için kapınız açık olsun. Hemen yeni biriyle tanışın demiyoruz. Bu yanlıştır fakat onu unutmaya başladığınızda teklifleri değerlendirin. Yeni aşklar, yeni biri, güzel günler, yeni heyecanlar..Aşk güzel şey. İnsan defalarca bu hoş duyguyu tadabilir. Bu sizin de hakkınız. Ona izin verin…

Sevgiler…

Bilge Ç.


 

Etiket: ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

  • Nisasu

    Hadi fotilari yirtm esyalari attm..peki ya cocuklarmz ? Onlar karsimzdayken onn kanndan evlatlarm varken nasl unutulucak???

  • Yorgun

    Ben karimi çok sevdim iki evladim var o aktivite yapmadık ona az zaman ayırdım gibi basit şeyler için evini yıkıyor şu anda aynı evde iki yabancı gibiyiz ben ona ne istediler vermeye çalıştım tabiri caizse yemedim yedirdim içmedim içerdim hiç bir kötü huyum yok sadece eş olmaya çalıştım o basit olanı seçti bosanmak… ya söyleyin bende unutmak istiyorum bende ayrilmak isterim ya sonunda mutluluktu verecek başka kadınlarda onumu aricam hayır ben adam olmayı tercih ediyorum 4 aydır savaş veriyorum olmadı o her hafta olmuyor falan…. ya yoruldum gitsem artık doğru olur evlatlarım olmasaydı belkide gitmiştim….bencillik kötü o sıkıntıya gelmeyen bense ölümüne ailem için var olcak bir eş…..hayat ben demek kadar basit olsadı ben onu benleri yüzünden terk ederdim sadece çamaşırını yıkıyor bu bile beni rencide etmeye yetiyor…. şimdi söyleyin ne yapim….ne kadar daha dayanım her hafta git demeye eve işten gelirken korkmaya çünkü kalbim çıkıyor yine git diyecek diye ne YAPAYIM……

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -