aşk acısıAyrıldık ayrılalı gülmedi şu yüzümüz. Ayrıldık ama sevgilim, ikimiz de üzgünüz…Nasıl güzel sözler değil mi? Şimdi burada ben uydurdum. Ayrılık hakkında bir şeyler yazmam gerekti. Konumuz aşk acısı. Aşk acısı ve ayrılık. Konuya uygun bir giriş yapmam gerekliydi. Aklıma bu sözler geliverdi. Ondan ayrıldınız. Biliyorum, sizi çok iyi anlıyorum. Ne kadar çok üzüldüğünüzü hissediyorum. Çünkü hepimiz aşık olduk ve hepimiz ayrılık acısı yaşadık. Ama biliyor musunuz, aynı zamanda hepimiz de unuttuk!

Ayrılık ve unutamamak ilk birkaç gecenizi mahfedecek. Eminim yatağınıza kapanıp için için ağlayacaksınız. Nereye baksanız o var sanki. Kime baksanız ona benzeyecek. Herkeste ondan bir parça…Biliyorum sevgili arkadaşlar, onu hiç unutamayacağınızı sanıyorsunuz. Aşk acısı içinizi yakarken, sanki artık asla aşık olmayacakmış gibi hissediyorsunuz. Ve hatta artık hiç gülemeyeceğinizi bile düşünüyor olmalısınız.

Şimdi beni iyi dinleyin. Lütfen, bu yaşadıklarınızın tıpatıp aynısını bizim de yaşadığımızı iyi bilin. Düşenin halinden en iyi düşen anlar. Düş de gör demişler. Aşka düş de gör. Onun yokluğunda hayalini gece uykunda düşte gör..

Ama onu unutmak zorundasınız. Aşk acısı geçmek zorunda. Bu da ancak çabayla olacak. Çabalamak zorundasınız. Onu unutacaksınız. Şimdi birlikte onu nasıl unutacağınızı konuşacağız. Aşk acısı dinecek. O unutulacak. Nasıl mı yapacaksınız? İşte böyle…
onu nasıl unuturum
Onu unutmanın birkaç önemli kuralı var. Bu kurallara uyduğunuz taktirde aşk acısı ve ayrılık üzüntüsü bir süre sonra canınızı yakmamaya başlar. Zamanla yepyeni birisine dönüşürsünüz ve bir de bakmışsınız ki başkasına aşık olmuşsunuz. Yuppiii!

Onun telefon numarasını telefonunuzdan, facebook adresini facebook’unuzdan, Twitter vs… her ne kadar adresi ve profili varsa hepsini bir bir hayatınızdan silmelisiniz. Bu ilk zamanlar zor gelse de emin olun size iyi gelecek. En güzeli budur. Ondan haber almamak en iyisidir. Böylece sık sık fotoğrafına bakıp bakıp boşu boşuna aşk acısı çekerek ağlamamış olursunuz. Tamamen ayrıldınız ve bitti. Aşk acısının bir asaleti olmalı. Onun karşısında ezilmenize ne gerek var? Dik durun ve unutmaya başlayın.

İlginizi Çekebilir:  Evli Erkekle Aşk Yaşanır Mı?

Ayrıldığınız kişiyle, terk ettiğiniz ya da terk edildiğiniz kişi ile asla ama asla arkadaş kalmaya çalışmayın. Eski sevgiliden dost olmaz. Bu plan tutmaz. Bir zamanlar aşk yaşadığınız kişi yeni bir sevgili bulduğunda, sevgilisini öpmesini seyretmek hoşunuza gitmez her halde? Bunu unutun. O bitti. Geçmişte kaldı. O kişi artık hayatınızda kesinlikle var olmamalıdır. Böylece unutmanız çok kolaylaşacak. Yapamıyorum demeyin. Bu sizin iyiliğiniz için..

Eve tıkılıp kalmayın. Vaktinizi devamlı şu anda da olduğu gibi internette ve sosyal paylaşım sitelerinde harcamayın. Çıkın gezin tozun cafeler, parklar, avm’ler insan kaynıyor. Sosyalleşin. Kafanızı dağıtın. Haraketli şarkılarla eğlenin. Hüzünlü aşk şarkıları dinleyip dinleyip gaza geliyorsunuz. Sonra da ağlıyorsunuz biliyorum. Ne gerek var? Olmadı markete gidin çikolata alın. eve gelene kadar 1 saat yürüyün. Çikolatanızı yiyin. Suyunuzu için. Derin nefes alın ve arkadaşlarınızla toplaşıp akşam bir cafede çay için.

Ayrıldıktan sonra yapılması gereken ilk şey ayrılığı kesinlikle kabul etmektir. Ya tekrar barışır ve mutlu olursak? Değerli vaktinizi devamlı onu geri kazanma planlarıyla harcamayın. Ayrıldınız ve bitti. Yeni kişiler, yeni sevgililer, yeni aşklar kapınızda. Kapınızı mutluluğa kapamayın. O mazide kalsın artık. Ayrılığı kabul edin ve bir an önce ayağa kalkın. Bence ayrılığı atlatmanın en önemli adımı, tamamen kabullenmek ve bittiğine inanmaktır. Umudunuz varsa lütfen umutlanmayın. Denenmişin, denemesi olmaz ki..

Aşk acısını dindirmenin, ayrıldığınız sevgilinizi unutmanın ve yeni bir hayat kurmanın yolu eski defterleri tamamen kapatmaktan geçiyor. Ne kadar anınız olursa olsun bu hayat bir kez geliyorsunuz ve ikinci bir hayat lüksünüz yok. O halde onu unutmak adına onun olabileceği hiçbir yere gitmeyin. Muhtemel karşılaşma yerleri, ortak cafeler, ortak arkadaşlar bir süre uzakta dursun. Onu unutana kadar onsuzluğa ihtiyacınız var. Kapanmaya başlayan yarayı deşerseniz iltihap kapar. Daha da çok acıtır. Bırakın zamanla yoluna girsin her şey.

İlginizi Çekebilir:  Erkekler Neden Aramaz?

Aşk acısı bir günde geçmez. Acele etmeyin. AĞLAYIN AÇILIN AMA abartmayın. Önce kendinizi düşünün. Değmiyor inanın. Her erkek, her kadın aynı aslında. O tek değil. Biricik değil. Onun gibi, hatta ondan çok daha üstün nice insan var dünyada. Onu dev aynasında görmeyi bırakın. Gözünüzde büyütüyor ve onun gibisini asla bulamayacağınızı zannediyorsunuz ama ondan çok var. İnanın çok daha iyi biri kısa sürede karşınıza çıkacak. Yeter ki pozitif enerji ile yaşayın. Aşk acısı geçer. Ayrılık sonrasında insan unutur. Ölen yakınlarımızı unutuyoruz da o kim ki?

Hayat güzel. Yaşamak değerli. Hayatın her gününü son günmüşçesine doya doya yaşayın. Günlerimiz sayılı sevgili arkadaşlar. Bu güzel zamanı gidenler için yas tutarak harcarsak yazık ederiz.

Sevgiler…

Bilge Ç.


 

Etiket: , ,

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -