Sevdiğimiz insanı bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. İyi veya kötü her huyunu öğrenmeli, bize uygun olup olmadığını net bir şekilde belirlemeliyiz. Kısa vadede yok saysak da uzun yıllar boyunca katlanıp katlanamayacağımıza karar vermeliyiz. Şimdi birbirimize bağlı değiliz, böyle davranması normal. Evlenince değişir, ben onu değiştiririm düşüncesi tamamen yanlış. Kimse, evlendikten sonra değişip, o mükemmel eşe evrilmiyor.

Umut etmek, beklentiye girmek, sabretmek ve çaba sarfetmek…

Olmuyorsa, oldurmaya çalışmak bir noktaya kadar normal. Bunun sınırını iyi çizmeniz gerekiyor. Size uygun olmayan birini, sırf seviyorsunuz diye hayatınıza dahil etmek ve istemediğiniz şeylere maruz kalmak hem sizi hem de ilişkinizi yıpratır. Zamanla biriken bıkkınlıklarınızla boşuna vakit harcadığınızı fark edebilirsiniz. Gerçekleşmeyen her beklenti, kırılan kalp ve yıkılan hayal anlamına gelir.

Türkiye için yapılan araştırmalara göre; boşanan her 100 kadından 66’sı eşlerinin kötü huylarını evlenmeden önce öğrendiklerini ama evlenince değişeceği fikri ile kabul ettiklerini söylüyor. Erkeklerin değişeceği umuduyla yola çıkan bu kadınlar, eşleri değişmeyince çareyi ayrılmakta buluyor. Siz de, her sene yenilenen boşanma istatistiklerine dahil olmak istemiyorsanız, birlikte olduğunuz insanı iyi değerlendirin. Kimse değişmiyor. İşin gerçeği, aslında kimse değişmek zorunda da değil. Birbirinize uygun değilseniz, kendinize uygun insanlara yönelin.

Bu değişim kendiniz için de geçerli. Pek sabırlı biri değilim ama evlenince değişirim fikri ile yola çıkmayın. Ona katlanabilirim, onu değiştirebilirim, o değişmiyorsa ben değişir, ona uyarım, düşüncesi son derece yanlış. Ne siz değişebilirsiniz ne de o. Bu nedenle duygularınızla değil mantığınızla hareket edin.

İlginizi Çekebilir:  Kadınlar Eşlerini Neden Aldatır?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -