Kadınlar bazen sırf tepki olsun diye aldatır. Bir kadın, hiç istemeye istemeye sevgilisini ya da eşini aldatabilir. Erkeklerde aldatma bu şekilde ilerlemez. Bir erkek sevgilisini yahut eşini tepkisel değil dürtüsel olarak aldatır. Yani, erkekler tek gecelik ilişkiler ve cinsellik için eşlerini aldatırken, kadınlar çoğu zaman erkekten öç almak, onu bu şekilde cezalandırmak ve bazen de ciddi ciddi başka bir erkeğe aşık olmak suretiyle aldatır. Kadının aldatmasının temel nedeni, erkeğinden göremediği, ihtiyacını duyduğu ilgidir. Kadınlar, eşlerinden sevgi ve ilgi görmek ister. Her kadın ilgiye muhtaçtır.

Bir kadın, muhtaç olduğu ilgiyi kendi erkeğinden göremediğinde, kimi zaman tartıştığında, ya da erkeği tarafından aldatıldığında, erkeğe tepki olarak, başka bir erkeğe yönelebilir. Kadın aldatmasının temel sebepleri az önce de saydığımız gibi, erkeği cezalandırmak, ihtiyaç duyduğu ilgiyi başka bir erkekten karşılamak, tartıştığı ve darıldığı erkeği, başka bir erkekle aldatarak ona bu şekilde ceza vermek olabilir.

Bir aldatma çeşidi de aşık olmaktır. Çoğu kadın gerçekten başka bir erkeğe aşık olur ve evliliğini bir çırpıda bitirir. Aşık olan kadınlar, eşleriyle evliliğe devam etmek yerine, mümkünse hemen evliliklerini noktalar ve aşık oldukları erkek ile beraber olmaya başlar. Bu yaygın bir kadın aldatmasıdır. Erkekler, kadınların aksine evliliği bitirmekte bu kadar cesur değildir. Bir erkek başka bir kadına aşık olsa dahi, hemen evliliğini bitirmek yerine iki ilişkiyi de aynı anda sürdürme eğilimi gösterir. Burada, erkeklerin çok eşliliğe yatkınlığı da akla gelebilir. Erkekler çok eşli bir hayat sürdürmekte kadınlardan başarılıdır. Kadınlar iki ilişkiyi aynı anda yürütme konusunda pek başarılı sayılmaz. Çünkü, kadınlar çok daha duygusaldır. Devreye aşkı sokarlar ve aşkı tercih ederler.

İlginizi Çekebilir:  Aşk Başka Bir Aşkla Küllenir Mi?

Eşinden psikolojik şiddet gören kadınlar, fiziksel şiddet görenler, hakarete maruz kalanlar, eşi tarafından beğenilmeyen ve eleştirilen kadınlar aldatır. Eşi tarafından beğenilmeyen bir kadın, başka bir erkek erkek tarafından beğeniliyorsa, eşini o erkekle aldatabilir. Bunda da sakınca görmez. Kadının doğal olarak içinde bulunan beğenilme dürtüsü bu konuda oldukça etkendir.

Kadınlar duygusal ve aşka değer veren, ilgiyi seven, konuşkan ve romantik yaratılmıştır. Erkeklerle kadınların farkı son derece barizdir. Bu iki farklı yaradılış bir araya gelince, tartışmalar ve kalp kırıklıkları kaçınılmazdır. Bu noktada kadınlara düşen, sorunları ihanetle çözmek yerine daha serin kanlı olmak ve oyunu kurallarına göre oynamaktır. Erkekler de keza, bir sorun varsa, sorunu karşılıklı konuşarak çözmelidir. İhanet çözüm değil, başka başka sorunlar doğurur.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -