Yüzümüzde çiller olur ve bu da bizim canımızı sıkar. Oysa çiller insana şirin bir hava katmaktadır. Çoğu kadın çilleri şirin değil baş belası olarak görür. Benim de yüzümde, burnumun üstünde ve yanaklarımda çil oluyor. Yaz aylarında genellikle çilleniyorum. Çiller nasıl geçer diye araştırma yapmam da işte bu yüzden. Çilleri yok edecek, silecek, geçirecek doğal formüller arıyorum. Limon suyu, çilleri yok etmek için önemli kimyasal bileşenler içeriyor. Bulduğum çok etkili çil geçiren doğal güzellik maskeleri var.

Çilleri Önlemek İçin Limon Suyu

Limon, çiller ile savaşmak için popüler bir bileşen. Limon suyu aslında cilt aydınlatma özelliklerini içerir, böylece bunu uygulayarak kahverengi lekeler giderek ağartılacak ve daha sonra tamamen yok edecektir.

  1. Limonu yarıya kesin.
  2. Kahverengi çilleri gördüğünüz etkilenen alanlara doğrudan uygulayın.
  3. Birkaç dakika bırakın, sonra ılık suyla durulayın.
  4. Bu işlemi günde iki kez tekrarlayın.

Ayrıca, evde limon kabuğu soyma işlemi de yapabilirsiniz.

  1. Bir limonu yarıya kesin.
  2. Üzerine bir buçuk tatlı kaşığı şeker serpin.
  3. Cildinizi nazik ellerle birkaç dakika ovun.
  4. Cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Bu prosedürü düzenli olarak haftada iki kez yapın.

İlginizi Çekebilir:  Pirinç ile yüz maskesi yapalım

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -