Çatlak dudakların yerine yumuşak dudaklar elde etmek için kendiniz çok kolay ve ucuz dudak peelingi hazırlayabilirsiniz. Dudak soyma işlemi, dudaklardaki ölü deriyi soyar. Dudakları parlatır ve nemlendirmek için de dudak balsamı yapmak gerekir. Yumuşacık ve bakımlı dudaklara kavuşmak için evd doğal ve ucuz malzemelerle etkili dudak bakım kremi yapabilirsiniz. Daha önce kendi güzellik ürünlerinizi yapmadıysanız, denemenizi öneririm! Aynı malzemelerle bir sürü, doğal dudak merhemi, renkli dudak kremi ya da ev yapımı ruj hazırlayabilirsiniz.

Klasik bir ev yapımı dudak bakım kreminde neler olur?

Balmumu, Hindistan cevizi yağı, bal, vitamin E kapsülleri, uçucu yağlar (isteğe bağlı).

Basit dudak bakım kremi hazırlayalım

 • 1 parça balmumu (örnek – 1 çorba kaşığı)
 • 2 parça kakao veya mango yağı (örnek-2 çorba kaşığı)
 • 2 parça hindistancevizi yağı (örnek-2 çorba kaşığı)
 • Tercihen 20 damla uçucu yağ (ya da tercihinize göre kokusu güzel doğal yağlar)
 • Bir soğutma ve ferahlatıcı dudak balmı için 20+ damla nane nane yağını kullanıyorum.

Dudak Balmını Nasıl Yapacağız?

 1. Küçük bir tavanın altına bir santim kadar su koyun ve orta derecede ısıtın.
 2. Kavanozun içine su girmemeye dikkat ederek suya küçük kavanoz yerleştirin.
 3. Uçucu yağlar haricindeki tüm malzemeleri cam kavanoz içine yerleştirin ve kavanozda herhangi bir su almayacağından emin olunca yavaş yavaş eritin.
 4. Her biri 2 yemek kaşığı yağı (ları) ve hindistancevizi yağı ve bal arısı 1 çorba kaşığı kullanıyorum.
 5. Bu yaklaşık 18 tüp doldurur.
 6. Tüm malzemeler eritildiğinde iyice karıştırın ve ısıyı kapatın, ancak kavanozu sıcak tutmak için suyun içinde bırakın.
 7. Uçucu yağları karıştırın.
 8. Kapları hızlı bir şekilde doldurmak için cam damlalık kullanın. Kavanozu suya bırakıyorum, ancak bunu yaparken içerikleri sıvı tutmak için sıcağı kapatıyorum.
 9. Karışım soğumaya devam ederken biraz çökecek, böylece sertleşmeye başladıklarında kapları yaklaşık 2 dakika sonra yeniden kaplayacağım.
 10. Birkaç saat dokunmadan veya tamamen sertleşene kadar oturalım.
 11. Serin ve kuru bir yerde saklayın (doğru şekilde saklanırsa en az bir yıl süreceklerdir).
 12. Keyfini çıkarın!

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -