gunes lekesi maskeleriGüneşlendik iyiydi hoştu ama yazdan bize arta kalan sadece güneşin sefası değil elbet de. Bir de güneş lekesi denen cefa var hayatımızda. Yüzümüzde, yanaklarda, elmacık kemiklerinde ve bıyık bölgesinde sık sık ortaya çıkan güneş lekeleri müdahale edilmezse kendi kendine geçeceğe benzemiyor. Güneş lekelerini yok etmek, cildi tek ton yapmak ve daha berrak bir yüze kavuşmak için haydi hanımlar kolları sıvıyoruz.

gunes lekesi maskeleriGüneş lekelerinden kurtulmak için güneşten koruyucu krem kullanmamız şart. Güneşe çıktığımız süre boyunca yüzümüzde ve ellerimizde güneş koruyucu ürün bulunmazsa, lekeler yeniden oluşuyor. Haftada bir defa, bir yumurta akına, 1 limon kabuğunu rendeliyoruz ve karışımı iyice karıştırıyoruz. Kıvam alan güneş lekesi giderici maskeyi, leke olan bölgelere iyice sürüp yediriyoruz. 20 dk bekletip soyuyoruz ve ılık su ile yüzümüzü yıkıyoruz.

Güneş lekelerini gideren, en bilindik cilt rengi açma yöntemi karbonat yoğurt maskesi. Bu tarifte, bir yemek kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı karbonat koyuyoruz. Karıştırıp güneş lekeleri ve çillerin üzerine sürüyoruz. Yarım saat bekletip, yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. İşte bu kadar.

İlginizi Çekebilir:  Yüzümdeki çilleri nasıl geçiririm?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -