Çam yağı, protein bakımından zengin ve E Vitamini bakımından zengindir. Bildiğiniz gibi, E vitamini saç büyümesinin artması için iyi bir yöntemdir. Aynı zamanda kafa derisini temiz tutar ve kepekten arındırır. Çam yağında bulunan selenyum ve omega 3 yağ asitleri, kafa derisini daha sağlıklı ve güçlü hale getirmeye yardımcı olur. Öyleyse, güçlü, kalın ve sağlıklı saçlar istiyorsanız düzenli olarak çam yağı kullanın.

Aynı zamanda zengin zengin protein kaynaklarıdır ve saçları hasardan korumak için iyi bir yöntemdir.

Aynı zamanda saça sağlıklı, güçlü ve cilalı olmaya yardımcı olur.

350 ml’lik şampuan içerisine 50 ml’lik çam yağı ilave edilir, şampuan ve çam yağı karışımı ile saçlar haftada üç defa yıkanır, karışımı uygulamadan önce mutlaka çalkalayınız. Tercihen çam yağlı bitkisel şampuan kullanabilirsiniz.

Çam yağı temiz saç’a uygulanır. Saçlar temizlenip, arındırıldıktan sonra çam yağı şişesinde bulunan damlalığı yardımı ile saç diplerine yeteri kadar damlatılır, saç diplerine 1-2 dakika masaj yapılıp saçta 30 dakika bekletilir. Haftada üç kez bu şekilde uygulanır.

İlginizi Çekebilir:  Ahmet Maranki kil maskesi tarifi

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -