gunes lekeri ve cil nasil gecerYüzüm çok çilli, çillerimi sevmiyorum, yüzümde oluşan çilleri yok etmek istiyorum. Çiller bana göre hiç de sevimli değil. Çillerden nasıl tamamen kurtulurum bilmiyorum. Yüzümü tek renk yapacak, çilleri yok edecek ve psikolojimi düzeltecek garantili bir doğal cilt maskesi var mı? Çil, güneş lekesi ve gebelik lekeleri evde uygulanan maskelerle tamamen geçer mi?

Şunu söylemeliyim ki benim de yüzüm çilli. Güneş lekeleri kimseyi bulmaz gelir benim yüzüme konar adeta. Her yaz yüzümde kahverengi cilt lekesi oluşur. Kış boyunca çillerimi ve yüzümde oluşan lekeleri geçirmek için çabalar dururum. Maalesef benim cildim çillenmeye yatkın. Bu nedenle kaderime boyun eğdim ve sürekli 50 faktörlü güneşin zararlı etkilerinden koruyucu bakım kremi kullanıyorum. Kullandığım BB Kremlerin de 30 faktörlü olmasına özen gösteriyorum.

güneş lekeleri
Çilli bir yüzünüz varsa bundan rahatsız olduğunuz zamanlar mutlaka oluyor. İnsan düşünüyor. Neden onların cildi berrak da benim yüzümde çil var. Bu düşünce lise çağında beni yiyip bitiriyordu. Hep aklıma gelirdi. Benim niye çilim var, yüzüm neden çilli, bu çiller neden büyüyor..Her geçen gün çillerim artıyor, çoğalıyor diye düşünüyordum.

Uzun yıllardır uyguladığım gayet etkili ev yapımı doğal çil geçirici maske tariflerim var. Doğal cilt bakım maskeleri uygulayıp kimyasala daha az maruz kalmaya gayret ediyorum. Güneş lekelerini yok etmek için de sık sık bu cilt maskelerini yapıyorum. Siz de deneyin. Sonuçlara şaşıracaksınız. Ön yargılı olmamak gerekiyor. Bu çil ve leke giderici doğal maskeler devamlı uygulandığı taktirde cildi açıyor. Renkler zamanla tek ton oluyor. Çiller siliniyor. Deneyin.

Çilleri yok etmek için salatalıklı süt bakımı

Çilleri silmek, yok etmek, renklerini açmak ve görünürlüğünü azaltmak için, salatalık soğuk süte doğranır, bu karışım yüze sürülür ve bekletilir. En az yarım saat çilli bölgelerde bekletilmelidir. Ekşi süt de çillerin rengini açmaktadır. Aynı zamanda yoğurdun üstüne biriken ekşi yoğurt suyu da cilt rengini açıcıdır. Doğal cilt rengi açıcı olan yoğurt suyunu sık sık yüzünüze sürün. Zamanla cildiniz inanılmaz güzel olacak. Bana güvenin.

İlginizi Çekebilir:  Şems Arslan İle Narın Faydaları ve Narlı Tarifler

Karbonat, güneş lekelerini yok ediyor desem?

Biliyorum. İlk duyduğunuzda size de tuhaf gelecek. Çünkü ben de nasıl yani, demiştim. Karbonat. Bildiğimiz doğal tuz ile cilt lekeleri yok oluyor. Karbonat maskesi tarifi şu şekilde uygulanıyor: 1 yemek kaşığı ev yoğurduna 1 tatlı kaşığı karbonat ekliyoruz. Kıvam vermesi için yulaf unu ya da mısır unu da ekleyerek köpüren bu doğal cilt açıcıyı lekeli, çilli, renginin açılmasını istediğimiz bölgelere sürüyoruz. Yarım saat bekletmek şart. Sonra soyuyoruz. Ilık suyla yıkıyoruz. İşlem tamam. Çiller ve lekeler kısa sürede açılacak.

Sağlıcakla.

Bilge Ç.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -