Zencefil, eşsiz özellikleri ile ünlüdür. Zencefil kullanmak için farklı yollar var. Birçok hastalığın tedavisinde, tıp zencefilden faydalanmaktadır. Ayrıca, çok eski çağlardan beri cilt yaşlanmasını azaltma özelliği nedeniyle zencefil kozmetikte kullanılır. Zencefil genellikle losyonlar, tonikler, kremlere eklenir. Bu organik ürün, yüz maskelerinde ideal bir bileşendir. Zencefil yüz maskelerinin güzellik salonlarında çok popüler olması dikkat çekici olacaktır. Ama para harcamadan evde de zencefil maskesi yapabiliriz. Nasıl mı?

Bakın işte böyle;

Bana ne lazım?

  • Yeşil kil – 20 ml
  • Limon suyu – 5 ml
  • Zencefil kökü – 5 g

Zencefil kökünü rendeleyin ve kil, çay ve limon suyu ile karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve çeyrek saat sonra soğuk su ile yıkayın.

Bu maske yağlı ciltler için mükemmeldir. Bu maske sivilceleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Uygulama: Haftada 2-3 defa.

İlginizi Çekebilir:  Domates Maskesi Tarifi ve Faydaları

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -