sarımsak zayıflatırSarımsak zayıflatır mı, sarımsağın kilo verdirici etkisi var mı, kilo vermek için sarımsak nasıl kullanılır, zayıflatan sarımsak suyu kürü nasıl hazırlanır, sarımsak suyu nasıl hazırlanır, sarımsakla zayıflamak için sarımsağı nasıl tüketmeliyiz? Sarımsak ve kilo verme üzerine…

Yüksek oranda antioksidan etkisi olan sarımsak sağlığımızı korumak dışında daha pek çok faydaya sahip. Özellikle de kilo verme konusunda oldukça etkili. Sarımsağı, sarımsak suyu kürü halinde tüketebilir, bu sayede hem kilo verebilir hem de vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korursunuz.

Pickled garlic with spices and herbsSarımsak suyu kürü nasıl hazırlanır?

1 büyük baş sarımsak dişlerine ayrılır. Bütün dişler soyulur ve havanda dövülür. Dövülen sarımsak tel süzgeçten geçirilerek suyu çıkarılır. Ortaya çıkan saf sarımsak suyu, içme suyuna karıştırılarak içilir. Sarımsak suyunu direkt içemezseniz yemeklerinize de karıştırabilirsiniz.

Sarımsak yüksek oranda selenyum, manganez, B 6, C,B1 vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve bakır içerir. Bu sayede hastalıklara karşı etkili bir silah olan sarımsak tansiyonu düşürür, kalp ve damar sağlığını korur, kalp krizi riskini azaltır, içeriğinde bulunan alojene sayesinde kanın pıhtılaşmasını önler.

İlginizi Çekebilir:  Dukan diyetinde atak dönemi ne yenir?

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -