kahve zayıflatırTürk kahvesi pişirmesi kolay, ulaşılması ucuz ve tadı da nefis bir tür kahve çeşidi. Her Türk evinde de misafirler için pişer. Artık diyet için de Türk kahvesi pişiriyoruz. Türk kahvesi selülit ve diyet meselelerinde bir hayli dikkat çeken etkilere sahip. Diyetisyenler son yıllarda Türk kahvesinin bu olumlu etkilerine dikkat çekiyor. Peki Türk kahvesi içmek zayıflatıyor mu, kahve içerek zayıflayabilir miyiz?

Türk kahvesi her şeyden önce antioksidan yapısı ile dikkat çekici. Antioksidan olması, onu gençleştirici ve hastalıklara karşı koruyucu yapıyor. Vücut direncini artırıyor. Hücreleri yaşlanma etkilerine karşı koruyor. Yaz kış her mevsimde koruyucu etkileri devam ediyor. Günde 3 fincan içmek Türk kahvesinin kansere karşı koruyucu etkisini destekliyor. Kanser gibi çağın hastalığını Türk kahvesi içerek öteleyebiliriz.

Türk kahvesi diyette görülen konsantrasyon sorunlarını da çözüyor. Bir konuya odaklanmakta güçlük çekiyorsanız Türk kahvesinden yardım alabilirsiniz. Sabah uyandığınızda bir fincan şekersiz Türk kahvesi içerek güne daha açık bir zihinle başlayabilirsiniz. Çok ilginç bir bilgi ancak Türk kahvesi ömrü uzatıyor. Çünkü sağlıklı yaşam için önemli bir kaynak.

Türk kahvesi yağ yakıcı etkiye sahip

Diyetisyenler, zayıflamak isteyenlerin, spor yapanların ve diyette olanların mutlaka Türk kahvesi içmesini tavsiye ediyor. Kafein içeriği ile birlikte spordan yarım saat önce içilen Türk kahvesi spor esnasında yağ yakımını artırıyor. Adrenalin hormonu salgılatarak kalp ve dolaşım sisteminin uyarılmasını ve daha fazla enerji yakımını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Tatlı krizlerini 24 saatte aşın

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -