Yeşil çay zayıflatır mı zayıflatmaz mı? Önce bu konuya değinmek istedik. Ortalıkta dolanan bir sürü spekülasyon var. Yeşil çay zayıflatıyor diyen diyetisyen de var, hayır efendim yeşil çayın zararları, yararlarından daha çok diyen de var. Peki işin doğrusu ne? Araştırdık. Sizler için bir araştırma yazısı yazmaya karar verdik. İşte yeşil çay gerçekleri…

Öncelikle eğer zayıflamak istiyorsak, kesinlikle diyete girmemiz şart. Dünya üzerine hiçbir içecek ya da yiyecek tek başına zayıflatmaya yetmiyor. Şayet zayıflatan özel bir iksir bulunsaydı eminim paha piçilemezdi. Bu açıdan hadi yeşil çay içelim de zayıflayalım gibi yanlış bir duyguya kapılmaya gerek yok. Yeşil çay zayıflatmaz.

Peki yeşil çayın faydaları neler?

Şu an diyetteyseniz, sıkı bir diyet programınız varsa ve zayıflamayı da kafanıza koymuşsanız, işte o zaman yeşil çay için. Her gün düzenli olarak içilen 3 fincan yeşil çay, yağ yakım hızını doğrudan etkiliyor. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo vermeye yardım ediyor. Böylece vücut daha az hareketle daha çok yağ yakabiliyor.

Diyet yapmasak ama yine yağlarımız yansa

İşte bu çok zor. Olmayacak, imkansız diyemem ama yeşil çay tek başına sizi zayıflatmaya yetmez. Belki form tutmanız ve daha sağlıklı yaşamanız için etkilidir. Çünkü yeşil çay çok yararlıdır. Kadın sağlığı açısından özlelikle daha bir faydalı olan yeşil çay mutlaka sık sık içilmelidir. Yine de diyet yapmadığınız halde sadece yeşil çay içerek zayıflayacağınızı süşünmeyin. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Diyetteyim ve yeşil çay içiyorum

İşte o zaman kilo verebilirsiniz. Size tavsiyem, her gün muhakkak 3 fincan yeşil çay tüketin. Yeşil çayı nasıl içelim, ne kadar içelim? Her yemekten sonra bir fincan şekersiz yeşil çay size iyi gelecek. Böylece yedikleriniz daha çabuk metabolize olacak. Yağa dönüşmeden vücut tarafından işlenmesi kolaylaşacak. Bu arada, bol bol su tüketmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Araştırmalar, su içmeyenlerin su içenlere göre daha yavaş zayıfladığını gösteriyor. Her gün ortalama 2 litre su tüketmek zayıflama hızınızıartırıyor.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -