yumurta zayıflatıyor_320x240Daha hızlı zayıflamak, yağları yakmak, göbek yağlarını eritmek ve uzun süre acıkmamak için her gün 1 tane yumurta yiyin. Yumurta yemek zayıflatıyor. Yumurta yiyenler zayıflıyor. Yapılan bilimsel diyet araştırmaları, yumurtanın zayıflattığını kesin bir şekilde kanıtlıyor. Diyet yaparken diyetine yumurta yemeyi ekleyenlerin daha kolay zayıfladığı biliniyor.

Uzun saatler boyunca tok kalmak, daha geç acıkmak ve yağ yakım hızını yükseltmek için her gün 1 yumurta yemeyi ihmal etmeyin.

Protein diyetlerinin sultanı, diyet diyince akla ilk gelen yiyecek olan yumurta, en değerli protein kaynağıdır. İçeriğindeki protein nedeniyle, kasları korurken yağların yakılmasını desteklemektedir. Göbek ve karın yağlarının yanmasına önemli ölçüde yardım etmektedir. Böylece yumurta yemek, bölgesel zayıflamayı da desteklemektedir.

Sabah kahvaltısında yumurta yiyen kişiler, yumurta yemeyen kişilere oranla daha az acıkır ve gün içinde tatlı krizleri yaşamamaktadır. Yalnızca sabah kahvaltısında yemek zorunda değilsiniz elbet de. Yumurtayı günün her saatinde ya da ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Salata, haşlama, menemen, omlet ve daha pek çok yaratıcı şekilde yiyebilirsiniz.

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken şey şudur; çok yağlı, margarinli ve sucuklu yumurta yemek zayıflatmaz. Yumurtanın zayıflatmasını, yumurta yiyerek zayıflamak istiyorsanız yumurtayı yağsız pişirmeli ve sarısını çok pişirmemelisiniz. Çok pişmiş yumurtada besin değeri açısından azalma görülmektedir. Kayısı kıvamı dediğimiz, yumurtanın sarısını çok pişirmeden haşlama yöntemi en sağlıklı tüketme biçimidir.

Ton balıklı salata, çılbır, menemen, kıymalı yumurta, ıspanaklı yumurta, yumurta salatası, sebzeli omlet, peynirli yumurta gibi sayısız seçeneğiniz var.

Bilge Ç.

İlginizi Çekebilir:  Pırasalı zayıflatıcı menemen tarifi

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -