aşkın ömrü kaç seneAşk ne kadar sürer, aşkın gerçekten de ömrü var mı, aşkımızın bittiğini nasıl anlarız, aşk nasıl biter, aşk bitince sevgi mi başlar, aşık olmadığımızı nasıl anlarız, aşk ne için biter, aşkı ne bitirir, romantizmin de bir ömrü var mıdır, romantizm neden biter, romantizmin ömrü kaç sene? Taze sevgililer dikkat! Aşkın bir ömrü olduğu kanıtlandı. Aşk biter. Peki aşk ve romantizm ne zaman biter, geriye ne kalır?

İki yıl 6 ay 25 gün…Bu kesinleşmiş bir tarih. Aşk ve romantizmin bilimsel olarak kanıtlanmış tam süresi tam da 2 yıl, 6 ay, 25 gün. Ne acı değil mi? Her güzel şey gibi aşk ve romantizm de çabucak bitiyor. Sonra da çiftler tahammülsüzlük neticesinde ayrılıyor.

Aşkın ömrü 3 yıldır kitabının yazarı Frédéric Beigbeder’in iddiası birkez daha doğrulanmış oldu.

Evli çiftler için de durum farklı değil. İster evli olun ister bekar. Partnerine aşık olduğunuz andan itibaren aşkınızın süreceği kesin tarih bu. Evliliklerin bitiş sebebi de büyük ölçüde bu elbet de. Evlilikte romantizm artık sadece iki yıl 6 ay 25 gün yaşayabilen bir duygu.

İngiltere’de beş bin çift üzerinde yapılan bir araştırmada evde kumandanın kontrolünden, dışarıda el ele dolaşmaya kadar bir çok konuda kadın ve erkeklerin aynı oranda haklı olduklarını iddia ettikleri görüldü. Yüzde 80’den fazlası kumanda bende olmalı derken, bir yıldan sonra erkeklerin bunu gereksiz görmeleri sonucunda el ele dolaşanların sayısı ise iki elin parmaklarını geçmiyor. Ankete göre, bu süreden sonra erkeklerin yüzde 70’i üzerinden çıkardıkları pantolonlarını ve çoraplarını ortalıkta bırakmaya, yüzde 79’u da klozetin kapağını indirmemeye başlıyor.

Araştırmaya göre, seksi gecelikler bir yıldan sonra yerini Mickey Mouse’lu pijamalara bırakıyor.

İlginizi Çekebilir:  İlk Buluşmada Erkekler

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -