Cimri erkek arkadaş ve eş kadınların kabusudur. Cimri bir erkek arkadaşa sahip olduğunuzu anlamanın yolları basittir aslında. Cimri erkekler her şeyden para kısmaya çalışır. Otopark parası vermemek için şehrin caddelerinde dolaşırlar, en uzak, en ara sokağa park ederler, özel günlerde ve kutlamalarda masraf çıkarmamak için kırk takla atarlar, sevgililer günü, doğum günü ve yılbaşı zamanlarında bunların kapitalizmin oyunu olduğunu söyler, Amerika’nın oyunlarına gelmemek adına hediye falan almazlar. İşte konumuzun baş sorunu bu aslında. Cimri erkek ve özel günler.

Cimri erkekler, kendileri harcamadıkları gibi sizin de harcamalarınıza karışırlar. Cimri erkeklerle alışverişe çıkmak tam bir eziyettir. Onu alma, bunu alma, o pahalı, bu pahalı diye diye sizin de hevesinizi kırarlar. Alışveriş zamanlarında çoğu cimri erkek ortalarda görünmez. İhale ona kalmasın diye kendini unutturur diyebiliriz.

Eşiniz cimri ise vay halinize. Sizin için en elzem ihtiyaçlar bile oldukça zor elde edilir. Alışverişe çıktığınızda suratı 5 karış olur. Her aldığınıza karışır. Söylenir. Fazla para harcadığınızda hayatı size dar eder. Cimri bir eşe sahip kadınlar, bunun ne demek olduğunu aslında iyi anlar. Her şey başınıza kakılır. Hakaretlere maruz kalırsınız.

Kimi erkekler gizliden gizliye cimridir. Evlenene kadar onun cimri olduğunu anlayamazsınız. Ama nikahın ertesi günü, hemen cimrilikleri ortaya çıkar. Siz de şaşırırsınız tabi ki. Sen çok değiştin, eskiden böyle değildin gibi cümleler havada uçuşur. Bu erkekler köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme eğilimindedirler. Sizi elde edene kadar kırk takla atar, hediyeler alır, yemeklere çıkarırlar. Ama evlendiğinde sanki bunların acısını çıkarıyormuşçasına bir anda değişirler.

Cimri kocayla hayat çok zor

Ya bu deveyi gütmeli ya bu diyardan gitmeli. İnsan değişmez. Cimrilik de bir huydur ve değiştirilemez. Bunu bilerek yola devam etmek lazım.

İlginizi Çekebilir:  Erkeğin sevdiğini anlamak

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -