Hepimizin derdi aynı. Yanımızdaki sevgilimiz başka kadınlara bakıyor. Bizimle iken bile başka kadına bakan bir adama nasıl güvenebiliriz? Düşünsenize, yanımızda bakıyorsa, biz yokken neler yapıyordur..Vay vay..Bilim adamları bu konuyu da ele almış ve erkeklerin neden başka kadınlara baktığını bilimsel olarak araştırmış. İskoçya Stirling Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin güzel kadınlara bakma eğilimi evrimden kaynaklanıyormuş. Evet evrimci bilim insanlarının araştırması bu. Benim çok ilgimi çekti ve sizinle paylaşma gereği duydum.

Çok ilginç veriler var. Bu verilere göre; kadınlar aşina oldukları erkekleri çekici bulurken, erkeklerin tanımadıkları kadınları tercih ettiği belirtiliyor. Yani biz kadınlar, tanıdığımız erkekleri beğeniyoruz ama erkekler bizim tam tersimiz, tanımadıkları kadınları beğeniyor. Erkekler için yabancı kadınlar her zaman merak konusu ve ilgi çekiciymiş.

Bakın bu araştırmanın içeriği nasılmış.

Araştırmada, erkek ve kadın gönüllülere çeşitli yüz resimleri gösteriliyor ve ne ölçüde çekici bulduklarını söylemeleri isteniyor.

Daha sonra da, başta gösterilen resimlere yeni resimler eklenerek bir kez daha puan vermeleri talep ediliyor.

Erkek gönüllüler daha önce gördükleri kadın yüzlerini, yeni gördükleri yüzlere göre daha az çekici buluyor.

Araştırmada gönüllülere aynı zamanda, gördükleri fotoğraflardaki yüzlerin, eşlerinin yüzlerine ne kadar benzediği soruluyor.

Erkekler, eşlerine en az benzeyen yüzleri, en çekici yüzler olarak değerlendiriyor.

İlginizi Çekebilir:  İhaneti Anlıyorlar

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -