beklentisiz askAşk, beklentilerle dolu değil mi? Kadınların penceresinden aşka baktığımızda, erkeklerden ne çok şey bekliyoruz. Birlikte olduğumuz erkeğin aşk ve hayata dair bütün beklentilerimizi karşılamasını istiyoruz. Hayaller, hayaller, hayaller… Ne çok hayal kuruyoruz. Kurduğumuz hayallerin çokluğuna bağlı olarak ne de çok kırılıyoruz, farkında mısınız?

Beklenti nedir? Bir beklentiye girdiğinizde sonucu merak ederseniz. Beklentide olduğunuz sürece merak, kuşku, endişe ve korku dolu anlar yaşarsınız. Ya beklentiniz karşılanmazsa, ya o sizin gibi düşünmüyorsa? Erkekler ve kadınlar arasındaki en temel fark işte budur. Bir kadının erkekten beklentisi ne kadar çoksa, erkeğin uzaklaşma ihtimali de o kadar fazladır. Tabiatı gereği normal şartlar altında da sorumluluk almaktan kaçan erkekler, kendilerinden bir şeyler beklendiğini fark ettikleri an kaçmaya başlar.

Beklenti, aşkın dinamitidir. Aşkın bitme süresinde başlayan deprem fırtınasının ilk sebebi gerçekleşmeyen beklentilerdir.

İlişki başlangıcından itibaren kadınlar, erkeklerden sürekli bir şeyler bekler.

Benimle evlenecek mi?
Beni düşünüyor mu?
Beni arayacak mı?
Beni mutlu edecek mi?
Beni aldatır mı acaba?
Başkasına bakıyor mu?
Şu an nerede acaba?
Şimdi ne yapıyor acaba?
Beni gerçekten seviyor mu?

Listemiz uzuyor. Bırakın bu merak ve kuşkularla günlerinizi karartmayı. Anı ve birbirinizi yaşayın. Sevdiğiniz insana sorumluluk yüklemeyin. Onu kendi kafanızda bir kalıba sokmayın. Bırakın, nasıl hissediyorsa öyle yaşasın. Aramaması demek, sizi merak etmemesi demek değildir. Her insan aşkı aynı yaşamaz. İlişkinizi koşullu yaşamayın.

Beklentisiz aşk; hedefsiz aşk değildir. Çabasız ve temelsiz de değildir. Beklenti, hedef değil beyin kurmacasıdır. Siz, size nasıl davranması gerektiğini kendi içinizde kurallara bağlarsınız ama o bunu bilmiyordur. Bilmediği bir şeyi yapmasını bekleyemezsiniz. Ya da gücünün yetmediği hayaller kurarak ona değil ilişkinize zarar verirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Terazi Burcu Erkeği Çapkın Mı?

Erkeklerden çok şey beklemeyin. Erkek aklı ile kadın aklı aynı çalışmaz. Beklentiler içinde boğulmak yerine ilişkinizi rahatlık ve güven içinde sürdürün. Esnek olun. Esneklik uyumdur. Koşullara ayak uydurmaktır. İlişkiyi akışına bırakmaktır. Ona yaptıkları için teşekkür edin. Yapmadıkları, yapamadıkları içinse onu suçlamayın ve üzülmeyin.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -