Badem yağıyla saçlarınızı besleyin. Badem yağı bakımıyla saçlarınıza can verin. Güçsüz, mat, sert ve kuru saçlarınıza badem yağı bakımı uygulayın. Badem yağı gibi besin maddelerince zengin olan B6 ve E vitamini açısından son derece zengin vitamin A, B1, B2, bu kolayca emilir, çünkü tüm cilt tipleri için iyi bir nemlendiricidir. En önemlilerinden biri tatlı badem yağı faydaları kuru ve çatlamış ciltler için olmasıdır. Tatlı badem yağı kullanmak cildinizi yumuşak ve esnek gösterecektir.

İşte badem yağıyla yapılan maskeler

Badem Yağı ile Saç Maskesi

İhtiyacınız olanlar: 1 yumurta sarısı, tatlı badem yağı 1 çorba kaşığı ve hindistan cevizi yağı 1 çay kaşığı .

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Şampuanlamadan önce maskeyi nemli saçlara uygulayın. Saçınızı havluyla sarın. Maskeyi 30 ila 45 dakika açık tutun. Saçlarınızı bir şampuanla iyice yıkayın ve durulayın. İşlemi haftada bir kez tekrarlayın.

Tatlı badem yağında bulunan F vitamini, sebase bezlerin işlevini normalleştirir ve gözeneklerin genişlemesini ve saçlarımıza çok yararlı bir etki getirmesini önler; bu vitamin saçların büyümesini, parlaklığını ve elastikiyetini arttırır.

Saç Dökülmesine Karşı Badem Yağı

İhtiyacınız olanlar: badem yağı 3 yemek kaşığı, hint yağı 3 yemek kaşığı ve ebegümeci çiçeği yaprakları.

Malzemeleri iyice karıştırın. Elde edilen karışımı saç derisine hafifçe ovun. 10 dakika boyunca masaj yapın ve sonra bir saat bekletin. Sonuçta saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Badem Yağı ile basit Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç derisinin badem yağı ile düzenli olarak masajı kırılmayı ve saç inceltmeyi önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, badem yağı kafa derisini tozdan korurken ve kepeklenmeyi önlerken iyi bir saflaştırma aracı olarak görev yapar.
Yağ saçları besler ve masaj kan dolaşımını artıracak ve böylece saç büyümesini teşvik edecektir. Badem yağı ve masajın birleşimi, saçlarınızın parlak ve lüks görünmesini sağlayacaktır.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -