Çikolatalar Köpeklere Zararlı Mı?

Özellikle insanların hayatında büyük bir yeri olan ve mutluluk hormonu salgılamada hayatımızın vazgeçilmezi olan çikolatalar, köpekler için hiç de aynı etkiyi gösterir türden değiller. İnsanlar tarafından genellikle bilinmeyen bir durum olan Çikolatanın köpekleri öldürmesi aslında çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Köpeği olan insanlar için ya da sokakta köpekleri besleyen insanlar için bu durum büyük önem arz etmektedir.

Bir köpeğe verilen çikolata miktarına göre hayvana zarar verir ve artan miktar doğrultusunda hayvanı ölüme kadar götürebilir. İlk olarak çikolata yiyen köpeklerin kalbinde ve sinir sistemlerinde bazı olumsuz durumlar ortaya çıkmaya başlar. Köpek çikolata yemeye devam ettiği sürece bu olumsuz durumlar gittikçe artış gösterir ve son olarak yarım kilo kadar çikolata yiyen küçük bir köpek kısa bir süre sonra ölür.

Araştırmalara göre çikolata köpekler için tam anlamıyla bir zehir

Köpeklere yapılan deneyler sonucunda bu korkunç durum ortaya çıkmıştır. Özellikle daha 1 veya 2 aylık yeni doğmuş köpeklerin düşük miktarlarda bile olsa çikolata tükettiklerinde çok büyük problemlerle karşılaştıkları görülmüştür. Özellikle köpeklerin sinir sistemleri ve kalp yapıları insanlarınkinden oldukça farklıdır. İnsanların mutluluk hormonunu artırıcı özellik gösteren çikolata köpeklerin sinir sistemlerine ve kalplerine doğrudan yıkıcı bir etki yaparak hayvanları ölüme kadar götürebilmektedir. Bu durumun birçok kişi tarafından bilinmediği düşünülmektedir ve halkın bu gibi kötü sonuçlar hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Makyaj Ürünleri Son Kullanma Tarihi

 

Etiket:

 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -