kadinsitesimakyaj (3)Dolgun ve büyük dudaklar, kadınlar için her zaman gençliğin ve dişiliğin simgesi olmuştur. Yapınız gereği dudaklarınız ince ve küçük ise eğer, makyaj hilelerine baş vurarak dudaklarınızı olduğundan daha büyük, dolgun ve kalın gösterebilirsiniz. İşte ince dudakları daha dolgun, büyük ve çekici gösterecek makyaj hileleri. En güzel dudak makyajı için bu makyaj tekniklerini uygulayın.

Koyu renk ruj sürmek her kadının cesaret edemeyeceği makyajlardan. Hele de dudaklarınız ince ve küçük yapılıysa kesinlikle koyu renk ruj kullanmamalısınız. Koyu renkli rujlar ince dudakların daha da ön plana çıkmasına neden olur.

İnce dudakları kadınların tercih etmesi gereken ruj renkleri, ten rengi rujlar ve açık pastel tonlarında pembe renk rujlardır.

Makyaj uygulaması: Ten renginizle uyumlu bir dudak kalemi edinin. Dudak kalemi ile dudaklarınız bir çerçeve çizin. Ten rengi dudak kalemiyle çizdiğiniz çerçevenin içini komple boyayın. Son dokunuş olarak da, kremsi nude renk bir ruj sürün.

3600522110491_k_org_zoomkopyaDudak parlatıcısına hayır diyemeyen kadınlardan mısınız?

Dudak parlatıcısını bütün dudağınıza sürmek yerine yalnızca alt ve üst dudağınızın sadece ortasına uygulayın. Böyle dudak parlatıcısı sürmek, dudaklarınıza üç boyutlu bir görünüm kazandırır. Sonuç olarak dudaklarınız daha büyük görünecektir.

Üst dudağınızın ortasının teniniz ile birleştiği çukura, aydınlatıcı sürerek ince dudaklarınızı daha büyük gösterin. Beyaz göz kalemi de kullanabilirsiniz.

Dudak bakımı yapmak, dudaklarınızın daha güzel ve çekici görünmesini sağlayabilir. Her makyaj öncesinde mutlaka dudak peelingi uygulayın. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce diş fırçası ile yavaş hareketlerle dudağınızı fırçalayın. Bu sadece derideki ölü hücreleri temizlemekle kalmaz ayrıca dudakların daha dolgun gözükmesini sağlayan kan akışını da hızlandırır.

Dikkati gözlerinize çekin

Gözlerinizi ön plana çıkararak dudaklarınızın ince gözükmesini gizleyebilirsiniz. Bunun için kaşlarınızı belirginleştirin, buğulu bir göz makyajı yapın ve kirpiklerinizi uzatın.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -