10 haziran 2017 İstanbul metrosundaki tacizcinin ifşa edilmesi olayı çok konuşuldu. Konuşmuycam okumuycam, şeklinde yazan bir kızın ifşasıdır. Konuşmuycam ne yaa. Okumuycam ne. Yeteri kadar ünlü oldu sanırım bu hanım kızımız. Günümüzde herkes 1 günlüğüne ünlü oluyor zaten. Umarım bu ona bir sene yeter. Sözde mağdur ve sözde tacizci ise şu ana kadar suskunluğunu koruyor. Onlar dışında herkes konuştu.

Taciz olayına gelirsek; daha önce de yazmıştım. Taciz edilen kızın muhtemelen yaşadığı ilk taciz değildir. Öyle kalabalık bir şehirde illa ki her gün taciz ediliyordur. Ona tavsiyem, kendi hakkını kendi savunsun ve rahatsız olduysa yanındaki adamı uyarsın. Sonra böyle kahramanlar çıkıyor ortaya. Sanki 5 yaşındaki kız taciz edilmiş gibi 2 gündür tartışıyorsunuz. Sözde mağdur piyasada yok. Farkında mısınız? Fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla kocaman bir kız. Saçı maçı boyalı. Giyimi düzgün. Ee kitap da okuyor. Demek ki kendini savunabilecek olgunlukta. Bir kadın bilir. Istanbul ya da mardin. Izmir ya da adana. O şekilde giyiniyorsan taciz edilirsin. Ediliyoruz. Ben de mesela kısa etek giydiğim gün muhtemelen taciz edileceğimi biliyorum. Ki zaten edildiğimde de susmuyorum. Kuyruğuna basılmış kediden daha beter olduğum zamanlar oldu. Beni taciz eden adamı utancından yerin dibine soktuğum çok oldu.

Bakın anlamak zor olmasa gerek. Kız o şekilde giyinince tacizi hak etti demiyorum ben. Şimdiden net bir şekilde yazayım da lafı götünden anlamayın. Daha önce de sözlükte çok yazdım. Kadın istediği gibi giyinir gezer kimse karışamaz. Ama. Aması şu; biliriz anam biliriz. Taciz edileceğimizi biliriz. 2*2=4. Bilmeyen kadın varsa ağır geri zekalıdır. En kısa sürede tedavi olsun. Kadınlar kıyafetlerine ve bulundukları yere göre erkeklerin göstereceği reaksiyonu az buçuk bilir. Sık sık da karşılaşır. Bu hanım kızımız da sık sık tacize uğruyor olabilir. Yani en azından az çok taciz tecrübesi var diye düşünüyorum. Illa ki tepki gösterirdi. Göstermeliydi.

Aslında hepimiz havanda su dövüyoruz. Mağdur ortalarda yok. Biz adamı yargıladık. Astık. Yarın olsun da belli olsun işin aslı. Mağdur kız da konuşsun bir zahmet. Twitter fenomeni türkçe özürlü kızcağız da dinlensin birkaç gün.

Bari gif formatında çekseydi fotoğrafı. Madem adamın parmakları oynuyordu. Hareketli çekemedi mi? Video çekmek zor mu zor eyy ahali? Kaç poz foto çekiyorsun da video mu çekemiyorsun hanım abla?

Kadın erkek, çoluk çocuk hepimiz tacize uğruyoruz. Biz susarsak, kimse bize yardım edemez. Tacize uğrayan kim varsa o anda tepki göstersin. Hırçın olun. Çatlak olun. Cazgır olun. Bu devirde hanımefendilik para etmiyor. Tırnaklarınızı çıkarın tırmalayın tacizcinizi. Böyle böyle bırakırlar tacizi. Yoksa bu işin sonu yok bacılarım. Korkmayın. Mağdur olan sizsiniz. Günümüzde her yerde kamera var. Illa ki görüntüler çıkar ortaya. Ürkek olmayın. Etrafta sansar çok.

İlginizi Çekebilir:  En kolay tarçınlı rulo çörek tarifi

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -