kilolu ve mutlu kadınlarKilolu kadınlar çoklarına göre itici. Pek çok erkek kilolu kadınları sevmez. Erkekler güzel kadın bedenine bayılıyor. Taş gibi kadın sözü de buradan geliyor. Bir erkek kendisi ne kadar standart altında olsa da illa ki güzel kadın arayışından vazgeçmiyor. Pek çok erkek eşini kiloları nedeniyle acımasızca eleştiriyor. Peki kilolu kadınlar itici mi gerçekten? Kilolu olmak ayıplanası bir şey mi? ben de kiloluyum. itici gelmişliğim de olmuştur çekici gelmişliğim de. beni görünce yüzünde güller açana da rastladım, kafasını kaldırıp bakmayana da. ilginçtir, her zaman kendimi güzel buldum. çok şişmanken bile güzelim sanıyordum.

neye göre itici, neye göre çekici, önce bunu çözmek lazım. kime göre itici mesela? kimileri esmer sever, kimileri esmerden nefret eder. kimileri mavi göz sever, kimisi uzun saça hastadır, kimi güler yüz ister, kimi dolgun göğüs. herkesin zevki farklı. sana itici gelen, bir başkasının rüyalarını süsleyendir. senin çok beğendiğine bir başkası dönüp bakmaz.

sosyal hayatta türlü çeşitli insanlarla birlikteyiz. kimisi görünce övgüler yağdırıyor, kimisi dönüp selam vermiyor.

ben de kiloluyum. itici gelmişliğim de olmuştur çekici gelmişliğim de. beni görünce yüzünde güller açana da rastladım, kafasını kaldırıp bakmayana da. ilginçtir, her zaman kendimi güzel buldum. çok şişmanken bile güzelim sanıyordum. sanıyordum diyorum çünkü aslında değilmişim. sonra kilo verdim az şişman oldum. yavaş yavaş farkı fark etmeye başladım. aynada gördüğüm yüz, saç, vücut hoşuma gidiyordu. başkası için değil, kendimi aynada güzel görmek için devam ettim.

kısa saçımı uzattım. kızıl saçımı boyattım. gittim burun estetiği oldum. bir baktım ciddi ciddi güzelleşmişim. bildiğin kadın kılığına girmişim, diye düşündüm. bakım, makyaj, özgüven derken mutluluğun ne olduğunu anlamaya başladım. bunlar olup biterken erkeklerin fikrini umursadığımı hatırlamıyorum. hayatımda olan insanlara bile sormadım, merak etmedim fikirlerini. erkek arkadaşım çok sonradan gördü yeni burnumu. tabi beni bildiği için şaşırmadı ona fikrini sormayışıma. çünkü fiziki özelliklerim hakkında kimseye fikrini sormam, tavsiye de almam. benim aklım yok mu? tabi ki de var. kullanıyorum yavaş yavaş.

İlginizi Çekebilir:  Ay Burcu Koç Olanların Özelliği

her neyse. 30 yaşından sonra değişiyor insan. kilolu kadınlar burayı okuyor biliyorum. insan aynada görmek istediği için çaba harcıyor. aynadaki yansımanız hoşuna gitmiyorsa değişin. kilo verin. saçınızı değiştirin. makyaj yapın. parfümler alın. zorunda mısınız? değilsiniz. sözüm kendinden memnun olmayan arkadaşlara.

ben halimden memnunum diyenlere kimse bir şey diyemez. eskiden ben de halimden memnundum. şimdi daha çok memnunum.


 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -