8680705329013_k_org_zoomkopyaMakyaj Ürünlerinin kullanım süresini bilmek ve son kullanma tarihlerine uymak cilt sağlığı açısından kritik öneme sahip. Uzmanlar, makyaj malzemelerinin son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Ruj, göz farı, rimel, allık ve fondöten en çok kullanılan kozmetik ürünler. Bu popüler kozmetik ürünlerin kullanım süresi, ürünün kullanılmaya başlamasından itibaren başlıyor ve ambalaj açıldıktan sonra ortalama 6 ile 24 ay arasında sona eriyor. İşte kozmetik ürünlerin ömürleri.

Her kadının asla vazgeçemeyeceği birkaç makyaj malzemesi vardır. En sevdiğiniz ruj, gözlerinize en yakışan göz farınız, kirpikleriniz için olmazsa olmaz rimel ve arada sırada kullandığınız allık. Kaç aydır kullanıyorsunuz bu kozmetik ürünleri?

Bitene kadar değil, bayatlayana kadar kullanılması gereken kozmetik malzemeler var. Kozmetik ürünlerin ve makyaj malzemelerinin sık sık elden geçmesi gerekiyor.

Rujlarınızı düzenli aralıklarla alkole batırmanız, makyaj fırçalarınızı iki haftada bir yıkamanız, süngerlerinizi de sık sık yıkamanız gerekiyor. Ve çok önemli bir nokta da ne kadar yakın olursanız olun makyaj ürünlerini kimseyle paylaşmamalısınız. Görünürde hiçbir belirti olmasa da özellikle ruj ve maskaralar enfeksiyon bulaştırabilir; sonrasında sizi uzun sürecek tedavi sürecine taşıyabilir. Bu yüzden makyaj ürünlerini paylaşma konusunda ‘hayır’ demelisiniz.

1

İlginizi Çekebilir:  İştah açan pizza fotoğrafları

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -