iğne oyası modelleri 2015 (5)İğne oyası havlu kenarları için çok güzel duruyor. Çember ve baş örtüsü oyaları da her dönem moda olmaya devam ediyor. Ülkemizde kızlarımızın çeyiz sandığında mutlaka iğne oyalı havlular, çemberler ve peçeteler de yer alıyor. Son yıllarda şal ve fularlara bile iğne oyası modelleri yapılıyor. En yeni iğne oyası modelleri hayal gücü zengin becerikli hanımlar tarafından ilmek ilmek işleniyor. İğne ile kuyu kazmaya benzeyen bu el işi, oldukça zor. Üstelik sebep olduğu şiddetli boyun ağrıları da cabası.

İğne oyası modelleri en çok havlu kenarı için tercih ediliyor sanıyordum. Ülkemizde pek çok yörede çember oyaları için özellikle iğne oyası modelleri tercih ediliyor. Ağır, göze görkem ve kaliteli el işi olarak adlandırılan bu işlemeler özenle kullanılıyor. İğne oyası modelleri, model çıkarma açısından da zor. Bir iğne oyası örneği, bakılarak sadece bakma ile çıkarılıyor. Örnek çıkarmak çok zor bir işlem. El becerisi gelişmiş hanımlarımız bir kere baktıkları iğne oyalarını kolayca örnekleyebiliyor. Bize de helal olsun demek kalıyor.

Aşağıda verdiğimiz iğne oyası örnekleri de becerikli hanımlarımızın sanat eseri.

iğne oyası modelleri 2015 (1)

iğne oyası modelleri 2015 (2)

iğne oyası modelleri 2015 (3)

iğne oyası modelleri 2015 (4)

iğne oyası modelleri 2015 (5)

iğne oyası modelleri 2015 (6)

İlginizi Çekebilir:  İğne oyası çeyiz havlu kenarı modelleri

 
 
 

Ne Düşünüyorsunuz? Bize Yazın

 
 

Yorum Yazın

Mecburi

required


 
 
 
Önerilen Makaleler: Bakımlı Kadın Nasıl Olur? - Kocamı Kendime Nasıl Bağlarım? - Boy Uzatma Kürü - Margarinli Poğaça Tarifi - İğne Oyası Öğrenme Teknikleri - Yüzdeki Çiller Nasıl Gider? - Soğan Kürü İle Zayıflama - Papatya Yağı - Pirinç Suyu Maskesi - Chopard Wish Parfüm - Kuran-ı Kerim'de Geçen Kız İsimleri ve Anlamları - Dukan Diyeti Yorumlar - Ay Burcu - Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? - Saç Neden Uzamaz? - Pirinç Suyu - Domates Maskesi - Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır? - Egzama Kesin Çözüm - Tarçın Saç Rengi - Yüze Limon Sürmek - Simit Yapımı - Pırasa Çorbası Nasıl Yapılır? - Dukan Diyeti Atak Evresi - Adet Söktürücü Soğan Suyu - Boyun Fıtığı Nedir? -